Kripto Paraların Geleceği Hakkında İddialı Açıklamalar

Eski Goldman Sachs başkanı ve Trump’ın eski ekonomi danışmanı Gary Cohn, gelecekte küresel bir kripto para birimi olacağına inanıyor. Sadece bunun Bitcoin değil daha anlaşılır bir kripto para birimi olacağını ifade ediyor.
Bitcoin madenciliğinde, madencilerin bilgisayarları, çeşitli problemleri çözerek blok ödüllerini kazanmaya çalışır. Bunun için de çok fazla enerji kullanılır. Geçtiğimiz yılın ekim ayında gmeşhurk 6,7 dolar kazanabilmek için madenciler 56 milyon kWh enerji harcadılar. Gary Cohn ise bu duruma karşılık CNBC’ye yaptığı açıklamada, “Tüm dünyanın bu mevzuyu anladığı noktaya geldiğimizde küresel bir kripto para birimi ortaya çıkacak. Sadece bunun madencilik ve elektrik maliyetleri gibi şeylere bağlı olmayacağını düşünüyorum.” sözlerine yer verdi.

Cohn konuşmasında, büyük bir Bitcoin savunucusu olmadığını ama Blockchain’e inandığını belirtti. Geleceğin kripto para biriminin de muhtemelen bir Blockchain teknolojisine dayanacağını sözlerine ekledi ve şu şekilde devam etti:

Küresel kripto paranın iyi mi ortaya çıktığı, iyi mi hareket ettiği ve insanların bunu nasıl kullanabileceği Bitcoin’e kıyasla çok daha kolay anlaşılır olacak.

Goldman Sachs’in kripto para piyasasına girmesi ile ilgili soruları ise Cohn, “Goldman Sachs hissedarları, çıkarlarına en uygun şekilde hareket etmeliler.” şeklinde cevapladı ve kendisinin şirektte herhangi bir hissesi olmadığını ekledi.

Bloomberg’e yaptığı açıklamada ise Cohn, Trump yönetiminden ayrılmasının arkasından, dijitalleştirilmiş bir dünyada, düzenlenmiş bir banka yönetmeyi düşündüğünü, “Bir şirket kurmak için fikirlerim var. Bildiğim bankacılık dünyası üzerinde bu fikirlerle oynamak ilginç olurdu.” sözleriyle açıkladı.

Bunun yanında eski bir Goldman Sachs yöneticisi olan Mike Novogratz da şu anda kendi kripto para bankası Galaxy Digital’i yönetiyor. Ayrıca Nisan ayında, yine eski Goldman Sachs çalışanlamış olurından biri COO olarak Galaxy Digital’de çalışmaya başladı.

Kaynak: Cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply

DMCA.com Protection Status