Kripto Paralarda Haftaya Başlangıç Analizi

KRİPTO PARALARDA HAFTANIN GELİŞMELERİ

Yeni bir haftaya başladığımız 4 Şubat günü itibari ile günün gelişmeleri sunarak daha sağlam analizler yapabilir. Rasyonel sonuçlara ulaşabiliriz. İlk olarak kripto para piyasalarında çeşitli krizlerin olduğu, düşüşlerin yaşandığı ve açık bulunan monero sistemi ile ilgili gelişmeler haftanın ilk gününde en önemli gelişme olarak ön plana çıktı.

#DELETECOINBASE KRİZİ BÜYÜYOR

Bitcoin piyasalarının en büyüğü olan Coinbase geçtiğimiz zamanlarda eski bir zincir analiz sisteminin verilerini sattığına dair açıklama yapması kripto para piyasalarında krize neden olmuştu. Şimdide satın alınan Neutrino sistemi ile beraber sosyal medyada #deletecoinbase etiketi ile büyüyen bir kriz ortaya çıktı. Kullanıcı verileri konusunda yaşanan belirsizlik ve güvensizlik ortamı coinbase piyasasının düşüş yaşamasına neden oldu. Şimdilerde alınan kararlar tamamlanmadığı için önümüzdeki günlerde ne gibi sonuçlar doğuracağını hep beraber izleyip göreceğiz.

FENOMEN YATIRIMCI ARA KARARI VERDİ

Twitter üzerinde 200 bin takipçisine kripto para analizleri yapan fenomen CryptoYoda adlı kullanıcı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Bitcoin piyasalarına bir süre ara vereceğini lakin diğer kripto paralara yatırım yapacağını açıkladı. Sonrasında açıklamalarına Bitcoin 50.000 dolar seviyelerine gelecek sabırlı olun ve düşüş yaşandığında Bitcoin alın dedi. Yatırımcının neden ayrıldığı ne zaman döneceğine dair herhangi bir açıklama yok.

İLGİLİ HABER:  Relative Strength Index(RSI) İndikatörü Nedir Ve Temel Özellikleri Nelerdir

MONERO AKTARIMINDA 1690 XMR KAYIP OLDU

Kripto paraların güvenliğini sağlaması amacı ile üretilen dijital cüzdan olan Nano Ledger ekibinde yer alan geliştiriciler, Reddit platformu içerisinde yer alan Monero bölümüne bir uyarı mesajı eklediler. Uyarı mesajında Nano S Monero App kullanan bir kullanıcının yaptığı üç transfer işlemi ardından blockchain ağında dahi gözükmeyecek şekilde ekstradan 1690 XMR kayıp ettiğini ve bu nedenle açık kapatılıncaya kadar uygulamanın kullanılmamasını belirttiler.

BITCOIN.COM SALDIRI ALTINDA

Roger Ver isimli ünlü kripto para yatırımcısı yaptığı açıklamada Bitcoin.Com adresinin devlet destekli siber korsanlar tarafından saldırıya uğradığını ve saldırının amacının kullanıcıların bilgilerine, cüzdan numaralarına, lokasyon bilgilerine erişim amacı taşıdığını belirtti. Google yöneticileri ise konu ile ilgili olarak raporlama yapılması doğrudur lakin raporlamanın yapılması saldırının kesin bir şekilde gerçekleştiği anlamı taşımaz. Daha detaylı bir şekilde incelenip detaylı rapor yazılmalıdır dedi.

Yorum Yok

Cevap bırakın