Kripto Paralarda Günün Gelişmeleri

ÇİN KRİPTO PARA ENDEKSİNİN İKİNCİSİNİ YAYINLADI

Kripto paralara karşı yasakları ve mücadelesi ile ön plana çıkan Çin Hükümeti belirli oranda ve kontrol altında yayınına izin verdiği kripto paralar ile alakalı 2019 yılının ikinci endeksini yayınladı. Çin piyasalarında ilk sırayı yayınlandığı günde beri hızlı bir yükseliş grafiği gösteren ve 1 milyar dolarlık işlem hacmine sahip olan EOS aldı. Endeks raporunun sürprizi ise endeks kaydı ilk kez alınan Tron yaptı. Tron listede ikinci sırada yer alırken kripto para piyasalarının lider para birimi olan Bitcoin 15. Sıradan 13. Sıraya gelerek 2 basamak yükselmeyi başardı. Ripple listenin 20.sırasında yer alırken Litecoin 35 paranın yer aldığı raporda 34.sırada yer bulabildi. Ethereum 3.sırada yer alarak önceki rapordaki yerini korumayı başardı.

KRİPTO PARALARDA KURUMSALLAŞMA SÜRECİ DEVAM EDİYOR

Kripto paralar ile ilgili dünya çapında kurumsal anlaşmaların ardı arkası kesilmiyor. Son olarak Dünya’nın en büyük ikinci piyasası konumunda bulunan NASDAQ piyasasında Bitcoin ve Ethereum için endeks raporları listelenmeye başlandı. Veri şirketi olan Brave New Coin ile yapılan anlaşma sonucunda anlık olarak piyasa değerleri kontrol edilebilecek.

İspanya’nın Barcelona kentinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresinde yer alan Turkcell ise BlockChain teknolojisine yaptıkları yatırımları tanıttı. Veri Gizliliği kanunlarına göre uygun olacak şekilde oluşturulan teknoloji ile bağış ve alım satım işlemleri gerçekleştirilebilecek.

RIPPLE VE ETHEREUM ÜZERİNDE MİLYON DOLARLIK TRANSFERLER

Ripple yaptığı anlaşmalar ve Coinbase piyasası ile ilgili çıkan haberler sonrasında 4 şirketin Ripple hesaplarından bilinmeyen cüzdanlara toplamda 52 milyon dolarlık transfer işlemi gerçekleştirildi. Balina hareketlenmesi olarak adlandırılan bu durum sonrasında Ripple %1 değerinde oran kaybetti. Bu işlemin yapıldığı saatler aralığında en büyük kripto para piyasası olan Binance’de hareketli saatler yaşandı. Bilinmeyen bir cüzdandan tam tamına 707 bin ethereum aktarımı gerçekleştirildi. Piyasa değeri 100 milyon dolar değer olan bu işlem sonrasında kripto para değerlerinde dalgalanmalar meydana geldi. Bu işlemin en önemli noktası ise yapılan bu işlem sonrasında işlem bedeli 0.04 dolar olarak belirlendi. Bu durumda kripto paraların transfer işlemlerinde bankalardan ne kadar daha iyi olduğunu gösterdi.

İLGİLİ HABER:  Borsada Trade Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yorum Yok

Cevap bırakın

] }