Kripto Paralar Düşüşte

KRİPTO PARALARDA DÜŞÜŞ DEVAM EDİYOR

25 Şubat 2019 kripto paralar için yatırımcıyı üzen bir gün oldu. Piyasada Ripple hariç tüm kripto paralarda düşüş yaşandı. Ortalama olarak 0,50 yüzdeliğinde düşüş yaşayan kripto paralar içinde en yüksek düşüşü Bitcoin Gold yaşarken %0,70 oranında kayıp ile 68.5268 TL üzerinden işlem gördü. %1 civarında bir artış yaşayan Ripple ise 1 lira 75 kuruş üzerinden işlem gördü. Piyasanın lideri olan Bitcoin ise %0,54 kayıp yaşayarak 20.735 lira üzerinden işlem gördü.

WARREN BUFFET BITCOINI YENİDEN YORUMLADI

Dünyanın en zengin 3. Kişisi olan ekonomi kralı Warren Buffet bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada Bitcoin sadece şarlatanların inandığı ve herhangi bir değer üretmediği için tamamen balon bir piyasa olduğunu açıkladı. Daha önceki zamanlarda da bu tür açıklamalar yapan Buffet, Bitcoin piyasalarında dalgalanmalara yol açmıştı. Bu açıklamalardan sonra düşüşün tekrar yaşanması ise çok büyük olasılık. Komplo teoriciler ise bu tür açıklamalar ile fiyatların düşürülüp sonrasında alım yapılarak yükselmesi beklenmekte ve yükselişin ardından satıldığı konusunda da fikir belirtenlerin sayısı azımsanamayacak derecede fazla.

İLGİLİ HABER:  Kripto Paraların Piyasa Hacminde Yükseliş Var

RİPPLE YÜKSELİŞE DEVAM EDİYOR

Tüm kripto paralarda düşüş devam ederken bugün Amerika merkezli devasa kripto para firması Coinbase tarafından XRP destekleneceği haber düşüşün içerisinde tek yükselişin sebebi oldu. Ripple %1 artış gösterdi. Piyasada kendine yeni yer bulmayı başarabilen Ripple yükselişe devam etmesine kesin gözle bakılıyor. Yakın zamanda XRAPID ürünün devreye girmesi ile yoğun bir yüklenme söz konusu. Eğer paranız varsa ve yatırım yapmak istiyorsanız uzun vadede Ripple iyi bir seçenek olacaktır.

ŞUBAT AYININ YILDIZI: ETHEREUM

Kripto para dünyasında yatırımlarını ethereum üzerine yapanlar pek kazançlı çıktılar. Bunun sebebi ise şubat ayının başında yatırım yapmış biri her 100 dolarlık yatırımında 35 dolar civarında bir kazanç sağladı. Yükselişi giderek devam eden kripto paranın kısa sürede de artış yaşaması bekleniyor. Özellikle Ripple alanında beklenen yükseliş ve Hard Fork yapacak Tron Coin sonrasında piyasaların hareketlenmesinden etkilenerek yükseliş yaşamasına katkı sağlaması beklenen ethereum yatırım yapmak isteyenler için bir tercih olabilir.

İLGİLİ HABER:  Mizuho Financial Group Digital Para Çıkaracak

Yorum Yok

Cevap bırakın