Kripto Para Tezos %100 Arttı

Son güncelleme: 14 Haziran 2019 06:49 pm

Bir süredir piyasaları meşgul eden Tezos (XTZ) son bir haftada inanılmaz bir artış gösterdi. Kripto para Tezos sadece bir hafta içinde %100 değer kazandı. Bu durum elbette yatırımcıların hemen ilgisini çekti. Ne oldu da Tezos bu kadar kısa sürede böylesine bir sıçrama gösterdi? Tezos 2017 yılında gerçekleştirilen bir ICO ile 230 milyon dolar elde etmişti.

Kullanıcılar Oy Kullandı

Kripto para Tezos geçtiğimiz haftayı iki güncelleme ile geçirdi. Atina A ve Atina B olarak adlandırılan bu birbirine rakip iki güncelleme üzerinde oylama yapıldı. Yapılan oylamalar sonucunda Atina A 25855 oy alarak galip geldi. Bu sonuca bağlı olarak Tezos ağında iki farklı geriye dönük değişiklik gerçekleştirilecek. Bu değişikliklerden bir tanesi sonucunda blok başına düşen işlem sayısının maksimum düzeyde arttırılması bekleniyor. Bunu n anlamı blockchain üzerinde daha büyük bir işlem çıkışına olanak sağlanabilmesi. Diğer değişiklik ise Tezos ağında bulunan yatırımcıların ellerindeki maksimum XTZ miktarının 10.000’den 8000’e düşürülmesi.

Kripto Para Tezos %100 Arttı

Kripto Para Tezos %100 Arttı

Yatırımcılar Söz Sahibi

Kripto para Tezos ağında yapılacak olan değişikliklerin kullanıcıların oylarına bağlı olarak yapılması pek çok insanın tepkisini de çeken bir durum. Zira bir kripto paranın gidişatında yatırımcıların söz sahibi olması daha önce rastlanan bir durum değildi. Birçok kişi ise Tezos yönetiminin sorumluluğun tamamını üzerinde almadan yatırımcıları da işin içine katarak ortak hareket ettiklerini söylemekte. Ne olursa olsun tarafsız bir bakış açısıyla bakıldığında Tezos’un herkese kulak vermesi iyi bir davranış.

İLGİLİ HABER:  Kripto Para Piyasası 2019'da Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Hafta içinde gerçekleştirilen bu oylama ile birlikte Tezos ciddi bir güven yakaladı ve bu güvenin neticesinde de inanılmaz bir şekilde sadece 7 günlük bir süre içinde %100 değer kazandı. Tezos’un bu şekilde değer kazanması elbette rakiplerinin de nasıl bir yol izlemesi konusunda bir şeyler öğrenmelerine sebep oldu. İlerleyen zamanda aynı taktiği izleyen başka kripto paralar da görebiliriz.

Güncel Bitcoin teknik analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın