Kripto Para Piyasasında Genel Durum – 22 Nisan 2019

Uzun bir süredir güne düşüş göstererek başlayan piyasalar ilerleyen saatlerde bir toparlanma eğilimine giriyorlar. Bu sabah da bu şekilde bir hareket gösteren piyasalar gün içinde yükselişe geçti. Kripto para sıralamasında ilk 10 sırada bulunan paraların 9 tanesi yükseliş trendinde devam ederken sadece 1 tanesi düşüş gösterdi. Düşüş gösteren bu kripto para ise 8. sırada yer alan Tether. Bu düşüş de %0,25 oranında oldukça küçük sayılabilecek bir düşüş. Peki, Kripto para piyasasında genel durum nasıl?

Kripto Para Piyasasında Genel Durum - 22 Nisan 2019

Kripto Para Piyasasında Genel Durum – 22 Nisan 2019

Birkaç gün önce 24,77 dolara yükselen ve bir rekora imza atarak tüm zamanların rekorunu kıran Binance Coin, bugün içinde de ilk 10 sıralamasında en çok artış gösteren kripto para oldu. BNB %5,71’lik artışla birlikte 24,53 dolar üzerinden işlem görmeye başladı. BNB’nin yükselişiyle ilgili olarak birkaç gündür ortaya çeşitli spekülasyonlar atılmakta ve artışın en önemli sebebi olarak Binance Chain gösterilmekte. Bu konuda daha önemli olan bilgi ise Binance’ın piyasa kötüye doğru gitse bile hep bir yükseliş eğilimi içerisinde olması.

İLGİLİ HABER:  SEC, CFTC ve FinCEN, kripto endüstrisi katılımcıları için ortak bir bildiri yayınladı

Cardano da Yükselişte

Kripto para piyasasında genel durum nasıl, baktığımız zaman, ilk 10 kripto para içerisinde en çok yükselişte olan ikinci kripto para ise Cardano. Piyasa hacmi anlamında 10. Sırada bulunan Cardano %4,52’lik bir artışla 0,07 seviyesinden işlem görmeye başladı.

Bitcoin ise 5000 dolar seviyesini geçtikten sonra ağır aksak bir şekilde yükselip alçalmaya devam ediyor. Son olarak %1,03’lük bir artışla 5333 dolar üzerinden işlem görmeye başladı. Nisan ayının başında Bitcoin’in artmasıyla birlikte bu durumdan pek çok kripto para etkilenmiş ve artış göstermeye başlamışlardı.

Bu kripto paralarında dışında Basic Attention Token (BAT) ise tarihi bir yükselişe imza attı. %23,56’lık bir oranda yaşanan bu artışla birlikte paranın değeri 0,49 dolar seviyesine gelmiş oldu. BAT şu anda toplam hacmine göre değerlendirildiğinde 0,43 dolar üzerinden işlem görmeye devam ediyor.

Ocak ayında Bitcoin’e yatırım yapanların ne kadar kazandıkları ie ilgili yazımıza buradan ulşablirdiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın