Kripto Para Piyasası Genel Durumu

Kripto para piyasası geçtiğimiz iki hafta boyunca Bitcoin’in durumu ile ilgili çok çeşitli görüş ve spekülasyonlarla birlikte geçti. Bir kesim lider para biriminin 2017 yılında gösterdiği tırmanışa benzer bir tırmanış eğilimine başladığını ümit ederken, farklı bir kesim ise hemen ümitlenmeye gerek olmadığını savunuyordu. Nitekim tırmanışın ardından geçen 3-4 günlük süre zarfında Bitcoin bir düşüş yaşamış olsa da hala 5000 dolar seviyesinin altına inmiş değil. Bu durum yatırımcıların umutlarını da yüksek tutmaya yetiyor.

Kripto para piyasası genel durumu aslında son birkaç gündür tüm kripto paraların değer kaybetmesine tanıklık ediyor. Ethereum ve XRP gibi kalburüstü kripto paralar daha gözle görülür bir değer kaybı yaşıyorlar. Son iki haftadır 10,3 milyar dolarlık bir ticaret hacmi yakalayan Bitcoin’in son düşüşle birlikte piyasadaki değeri 89,4 milyar dolara gerilemiş durumda.

Ethereum

Ethereum ise bir önceki güne nazaran 1,24 oranında bir düşüş yaşadı. Şu anda ise 163 dolar seviyelerinden işlem görmekte. Hakkında birçok spekülasyon olan Ethereum’a yatırım yapmak için şu aralar pek çok uzman tarafından uygun olarak nitelendirilmekte. Bütün bu gelişmelerden sonra 4,8 milyar dolarlık bir ticaret hacmi yakalayan Ethereum’un şu andaki piyasa değeri 17. 2milyar dolar.

Bitcoin Cash, EOS ve Litecoin diğer düşüş yaşayan kripto paralar arasında. Ancak bu düşüşlere rağmen yeni haftada bir yükseliş beklentisi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Özellikle istatistik anlamında da spekülasyon ve tahminlere oldukça açık olan kripto para piyasası, şu anda geçmişle kıyaslandığı zamanda 2017 yılındaki anormal ve ani yükseliş öncesindeki hareketlerini sergiliyormuş havasında. O zaman dalgalı bir trende giren piyasa bir süre bu dalgalanmayı yaşadıktan sonra bir anda inanılmaz seviyelere ulaşmıştı.

Blockchain alternatifi olan Holochain ile ilgili yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Blockchain Tabanlı USDT Piyasaya Çıkıyor başlıklı makalemizde Blockchain tabanlı Tether, Blockchain Tabanlı USDT Piyasaya Çıkıyor ve justin sun hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

  1. Avatar mert Nis 14, 2019
  2. Avatar mehmet Nis 14, 2019

Cevap bırakın