Kripto Para Piyasalarında Genel Durum

2019 yılının başından beri genel bir yükselme gösteren piyasalar geçtiğimiz Nisan ayının başından itibaren tam anlamıyla ayağa kalkmıştı. Özellikle Bitcoindeki artış insanların ilgisini bir anda lider kripto para üzerinde yoğunlaştırdı. Bu yazımızda kripto para piyasalarında genel durumun nasıl olduğuna göz atacağız.

İlk 3 Kripto Paranın Durumu

Kripto para piyasalarında ilk üçte yer alan kripto paralar düşüş gösterdi. Bitcoin %2.11 oranında düşüş yaşarken 5.665 dolar seviyesine geriledi. Ethereum da aynı şekilde %1.88 oranında düşüş yaşadı ve 160.58 dolardan işlem görmeye başladı. Üçüncü sıradaki Ripple ise %2.77 oranında düşüş yaşayarak 0.296 dolara geriledi.

Son 24 saat içinde en fazla düşüş gösteren kripto para Litecoin. %5.86 oranında bir düşüş yaşayan Litecoin, Mayıs aynın başında önemli bir yükseliş göstererek 80 doların üzerine çıkmıştı. Ancak hafta sonuna girilirken 5. büyük kripto para bir anda 72.40 dolar seviyesine geriledi. Bu oran bir kripto para için oldukça önemli bir düşüş. Bununla birlikte piyasada önemli bir gelişme olmadan bu düşüşün yaşanması da ilgi çeken bir başka durum.

Kripto para piyasasında son durum

Cardano da Düşüş Yaşıyor

Cardano da tıpkı Litecoin gibi düşüş yaşayan bir diğer kripto para. Kripto para sıralamasında 10. sırada yer alan Cardano’daki düşüş oranı ise %4.96. Cardano da Mayıs ayının ilk günlerinde önemli bir artış yaşamıştı. 0.071 dolar seviyesine ulaştığı bu dönemden kısa bir süre sonra Cardano da tıpkı Litecoin gibi hafta sonu düşüş yaşadı ve 0.063 dolar seviyesine geriledi. Piyasayı yakın takip edenler Cardano’nun 2 Nisan tarihindeki %16.94’lük büyük artışını da hatırlayacaklardır. O dönem yaşadığı bu artış ile Cardano ilk 10 kripto para sıralamasından bir anda 9. sıraya yükselmişti.

İlk 20 sıralamasına baktığımız zaman ise en çok kayıp yaşayan kripto paranın %8.39’luk oranla Cosmos olduğunu görüyoruz. Bu düşüş oranı ile birlikte Cosmos 5.02 dolardan 4.53 dolara gerileme gösterdi.

Ünlü iş adamı Warren Buffet’in kripto paraları eleştirmesi hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın