Kripto Para Genel Analizi

BITCOIN’DE DÜŞÜŞ DEVAM EDİYOR

Hızlı düşüşün ardından uzun süredir toparlamaya çalışan ve kısa bir süreliğine 4000 dolar üstüne çıkmayı başaran en güçlü kripto para olan Bitcoin bugün TSİ mesai bitim saati civarlarında 400 dolarlık ani bir erime yaşayarak tekrardan 4000 dolar altına düşerek 3700 dolar üzerinden işlem gördü. Bitcoin yaşadığı bu düşüşü diğer alt kripto paralara da etki göstererek güne devam etti. Bitcoin fiyatının düşmesi ile Ethereum, Ripple, Litecoin gibi güçlü paralarda da düşüş meydana geldi. Toplamda 142 milyar dolar piyasa para dolaşımına sahip Bitcoin bu düşüş ile 10 milyar dolar kayba uğradı. Benzer bir durum ise geçtiğimiz aylar içerisinde olmuş belirli bir süre sabit olarak ilerlemişti. Beklenen o ki önümüzdeki süreçte 1 2 aylık periyotta Bitcoin fiyatlarında yükseliş beklemiyoruz.

2020’YE HAZIRLANIYOR

Piyasaya çıktığı zamanlarda 160 dolar seviyelerine kadar yükseliş gösteren ve ardından hızlı bir düşüş göstererek 5 dolar seviyelerinden işlem gören şimdilerde ise 10 dolardan işlem gören NEO Coin yöneticileri Amerika’da düzenledikleri bir konferansta 2020 yılında Neo Coin için altın çağ olacaklarını açıkladı. 2020 planları arasında en büyük olmanın değil en hızlı şekilde işlem yapabilmenin ve ekosisteme en uygun olanın kazanacağını belirterek buna yönelik çalışmaları ile 2020 yılının NEO coin için yükseliş yılı olacağını söyledi. Açıklamalar sonrasında bir dizi yeniliklerin geleceği sinyalini görüyoruz. Küçük bir miktar ile yatırım yapılarak risk alınabilir.

KRİPTO PARA PİYASALARINDA GÜVEN GERİ DÖNÜYOR

Son dönemde Dünya konjonktürü incelendiğinde ekonomi düzensizlik her geçen gün artış gösteriyor. Klasik para birimlerinin değer kaybı yaşamaları, beklenen kazancı sağlayamamaları ve uluslararası transfer işlemlerinde çeşitli vergilendirme, yüksek kesintiler gibi durumlar kişilerin kripto paralara tekrar yöneldiğini ve güvenin tekrardan kazanıldığına işaret ediyor. Şubat ayının verilerine baktığımız zaman 2013 yılında popülerleşen ve 2015 yılında altın dönemlerini yaşayan kripto para grafikleri günümüz piyasalarındaki grafik ile benzerlik gösteriyor. Eğer yatırım yapmak istiyorsanız ve uzun vadeli düşünceniz varsa başta Bitcoin olmak üzere çeşitli alt kripto paralara yatırım yapabilirsiniz. Örneğin Ripple şuanda uygun fiyatta ve yükseliş yaşaması XRAPID ürünün piyasaya sunulması ile değer kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yatırım için düşünülebilir.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Güvenilir mi ? başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoinlekazan ve Blockhain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın