Kripto Para Borsası Bittrex Amerikalı Kullanıcıları Engelleyeceğini Açıkladı

Son güncelleme: 14 Haziran 2019 06:51 pm

Kripto para borsası Bittrex, Amerika Birleşik Devletleri merkezli kullanıcılarının 32 kripto para birimi cinsinden işlem yapmasını engelleyeceğini açıkladı. Borsa, haberi kendi bloğunda yayınladığı bir bildiri ile paylaştı. Bu bildiriye göre, 21 Haziran’dan sonra, ABD’deki yatırımcılar, QTUM ve STORJ dahil olmak üzere borsada listelenen pek çok para ile işlem yapamayacaklar.

Kullanıcılar Mail İle Bilgilendirilecekler

Kripto para borsası Bittrex, ABD’deki kullanıcılarının, belirtilen varlıklar ile neler yapabilecekleri ve neler yapamayacakları ile ilgili açıklamaları içeren bir e-posta alacaklarını belirtti. Borsa tarafından kullanıcılara verilecek haklar arasında, mevcut olan varlıklarını satmak, siparişlerini iptal etmek ve varlıkları borsadan çekmek yer alıyor. Değişikliğin yürürlüğe girmesinin ardından ise, ABD’deki müşteriler belirtilen paraları alıp satamazlar ve söz konusu varlıkları içeren tüm açık siparişler iptal edilir. Varlıklar ile ilgili sınırlı işlevsellik ABD’deki bazı müşteriler için hala geçerli olacak ve coinler Bittrex International platformuna geçecek.

Kripto Para Borsası Bittrex Amerikalı Kullanıcıları Engelleyeceğini Açıkladı

Kripto Para Borsası Bittrex Amerikalı Kullanıcıları Engelleyeceğini Açıkladı

Bittrex International, Bittrex’in Avrupa merkezli ortağı. Yalnızca Bittrex International platformunda mevcut olan ve ABD’deki kullanıcılar için olmayan belli tokenleri listelemekte. Geçtiğimiz Mart ayında çıkan haberlere göre Bittrex, Bittrex International bünyesinde yer almak için yapılan ilk teklifi reddetmişti. Geçtiğimiz hafta içinde yayınlanan bir habere göre en iyi kripto para borsası olarak gösterilen Binance tarafından geliştirilen ve merkezi olmayan borsa, ABD dahil 29 ülkede bulunan kullanıcılara web sitesinin erişimini kapatacak.

İLGİLİ HABER:  Nasdaq 100 Kripto Para Birimi İçin CIX100 Endeksi Ekliyor

Geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız büyük BTC ticareti birdenbire kripto para işlemlerini hacimlendirdi. Coinbase 4 Şubat 2018’den 12 Mayıs 2019’a kadar geçen sürede daha önce görülmemiş bir şekilde 263.000 BTC’ye ulaştı. Bittrex’in bu tavrından muzdarip olan Amerikalı kullanıcıların ise kendilerine sunulan seçeneklerden başka seçenekleri değerlendirmeleri şu anda için en iyi ihtimal olarak görünmekte.

Bitcoin’in %12’lik düşüşü ile ilgili hazırladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın