Altcoin HaberleriEkonomi Haberleri

Kripto Para Birimi Planı TBMM’de Kabul Edildi !

] }

Türkiye bölgesel güç olma yolunda ilerleyen ve bu konuda önemli adımlar atarak ilerlemeye devam atmaktadır.Bu doğrultuda  en son attığı adım ise  geleceğin para birimi olacak kripto para birimlerini de kapsayan Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk kalkınma planı olan ve 2019-2023 dönemini kapsayan On Birinci Kalkınma Planı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edildi.

kripto para birimi planı tbmm’de kabul edildi !
kripto para birimi planı tbmm’de kabul edildi !

Türkiye’nin kripto para birimi planını da kapsayan kalkınma planı kabul edildi

Türkiye devleti belirdiği  2023 yılı hedeflerinde sağlam adımlarla ilerlemektedir. Bunun için önceliğini  ekonomiye vererek, birçok alanda izleyeceği politikaları içeren plana göre; önümüzdeki dönemde Blockchain tabanlı dijital merkez bankası kripto parası uygulamaya konulacak.

Konuyla ilgili konuşan Kripto para şirketi Coiny’nin CEO’su Ayberk Kuday, şunları söyledi:

On Birinci Kalkınma Planı’nda Blockchain tabanlı dijital Merkez Bankası parasının uygulamaya koyulacağının yer almasını büyük bir heyecanla karşıladık. Ülkemizde dijital paraların kalkınmanın bir aracı olarak görülmesi ve bu yönde atılacak adımların belirlenmesini çok önemsiyoruz. Hayata geçirilecek dijital para, Türkiye’yi cazibe merkezine dönüştürecektir. Bu süreçte Coiny olarak biz de üzerimize düşen sorumlulukları almak ve Merkez Bankası ile koordineli çalışmak için hazırız.

Bu bağlamda gelişmelerin olması ülkemiz için çok önem arz etmektedir. Merkez bankasınında bu konuda çalışmalar yaptığını da daha önceleri sizlere duyurmuştuk. Temennimiz sadece plan olarak kalmamasıdır.

Facebook ve Instagram Sahte Libra Hesaplarıyla Sorun Yaşıyor adlı haberimizi buradan okuyabilirsiniz.

Haber7

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu