Kripto Para Baharı Müjdesi

Teksas’ta gerçekleşen SXSW konferansında konuşan ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Kıdemli Danışmanı çok yakında gerçekleşecek olan bir kripto para baharı olacağını söyledi. Regülasyonlarla birlikte kripto para piyasasının yükseleceği konusunda da umutlu.

Valerie Szczepanik konuşmasında “Eğer havada bir kripto para baharı kokusu alırsak tüm yasa yapıcılar da diğerleriyle birlikte hareket edeceklerdir” dedi ve ekledi. “Baharın gelmesinin yakın olduğunu düşünüyorum”. Gündeme ilişkin konuları a değerlendiren Valerie Szczepanik yakın zamanda SEC başkanı tarafından Kripto paraların menkul kıymet olmadığına dair yapılan açıklamanın tersine sabit kripto paraların menkul kıymet olarak değerlendirilebileceğini söyledi.

Kripto Para Baharı Müjdesi

Valerie Szczepanik

Şirketler SEC İle Temas Halinde Olmalı

Valerie Szczepanik şirketlerinde SEC ile sürekli olarak diyalog halinde olmalarının onlar açısından da son derece yararlı olacağını söyledi. Ayrıca bu durumun şirketler için çok daha iyi sonuçlar vereceğini ekledi. Bununla birlikte SEC’in hala bir ’si için ne zaman onay vereceği merak ediliyor. Komisyonun önünde bulunan iki farklı dosyası bulunmakta.

Kripto para baharı müjdesi önümüzdeki günlerde piyasalarda nasıl bir etki bulacak bu da yatırımcılar tarafından en çok merak edilen konulardan. Zira geçen hafta arası meydana gelen tüm gelişmeler ve yapılan açıklamalar kripto para piyasasında yakın zamanda bir hareketliliğin olacağı işaretini veriyor. Uzmanların katıldıkları konferanslarda yaptıkları açıklamalar hep pozitif yönde ve arkasında mantıklı sebepler gösterilerek katılımcılara yansımakta. Bitcoin’in 4000 dolar sınırında olduğu şu günlerde kripto para baharı konuşmaları arasında yatırım yapmak ne derece doğru olacak tartışılar ancak yatırım yapmak isteyenlerin de ne kadar bir yatırım yapacakları kazançlarını ya da kayıplarını etkileyecek en önemli faktörlerin başında geliyor.

Bitcoin için 2019 yılının nasıl geçeceği hakkındaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Haber: CoinDesk

Bir önceki yazımız olan Avrupa Ülkelerinden Teknoloji Bağımsızlığı Düzenlenmesi başlıklı makalemizde Abd, bitcoin ve cumartesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply