] }
Coin Haberleri

Kripto Para Baharı Müjdesi

Teksas’ta gerçekleşen SXSW konferansında konuşan ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Kıdemli Danışmanı Valerie Szczepanik çok yakında gerçekleşecek olan bir kripto para baharı olacağını söyledi. Regülasyonlarla birlikte kripto para piyasasının yükseleceği konusunda da umutlu.

Valerie Szczepanik konuşmasında “Eğer havada bir kripto para baharı kokusu alırsak tüm yasa yapıcılar da diğerleriyle birlikte hareket edeceklerdir” dedi ve ekledi. “Baharın gelmesinin yakın olduğunu düşünüyorum”. Gündeme ilişkin konuları a değerlendiren Valerie Szczepanik yakın zamanda SEC başkanı tarafından Kripto paraların menkul kıymet olmadığına dair yapılan açıklamanın tersine sabit kripto paraların menkul kıymet olarak değerlendirilebileceğini söyledi.

Kripto Para Baharı Müjdesi
Valerie Szczepanik

Şirketler SEC İle Temas Halinde Olmalı

Valerie Szczepanik şirketlerinde SEC ile sürekli olarak diyalog halinde olmalarının onlar açısından da son derece yararlı olacağını söyledi. Ayrıca bu durumun şirketler için çok daha iyi sonuçlar vereceğini ekledi. Bununla birlikte SEC’in hala bir Bitcoin ETF’si için ne zaman onay vereceği merak ediliyor. Komisyonun önünde bulunan iki farklı Bitcoin ETF dosyası bulunmakta.

Kripto para baharı müjdesi önümüzdeki günlerde piyasalarda nasıl bir etki bulacak bu da yatırımcılar tarafından en çok merak edilen konulardan. Zira geçen hafta arası meydana gelen tüm gelişmeler ve yapılan açıklamalar kripto para piyasasında yakın zamanda bir hareketliliğin olacağı işaretini veriyor. Uzmanların katıldıkları konferanslarda yaptıkları açıklamalar hep pozitif yönde ve arkasında mantıklı sebepler gösterilerek katılımcılara yansımakta.

Bitcoin’in 4000 dolar sınırında olduğu şu günlerde kripto para baharı konuşmaları arasında yatırım yapmak ne derece doğru olacak tartışılar ancak yatırım yapmak isteyenlerin de ne kadar bir yatırım yapacakları kazançlarını ya da kayıplarını etkileyecek en önemli faktörlerin başında geliyor.

Bitcoin için 2019 yılının nasıl geçeceği hakkındaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

  1. MoneyGram Ripple Ortaklığı XRP Satışında Milyona Ulaştı
  2. Ripple Yeni Ortaklığıyla 1 Milyon Yeni Kullanıcı Kazanıyor
  3. Ripple (XRP) CEO’sundan Aşırı Tepki Çeken Açıklama!
  4. Ripple Yöneticilerinden biri daha istifa etti
  5. Ripple Brezilya ve Latin Amerika’da Genişlemeye Devam Ediyor

Haber: CoinDesk

Gökay Demirkıran

Türkiye'nin saygın üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi ekonomi ve iktisat üzerine eğitim alan Gökay kripto paralar hakkında bilgilerini okuyucular ile paylaşmaktan zevk alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.