] }
Coin Analiz

Fransa kripto para eğitimini müfredata alıyor

Fransa yeni müfredatını tanıtmaya hazırlanıyor. Bu eğitim modelinin içinde Bitcoin ve kripto para yer alıyor.

Fransa liselerde Bitcoin ve kripto para eğitimi vermeye başlıyor. Fransa Milli Eğitim Bakanlığının geçtiğimiz Haziran ayında aldığı karara göre Fransadaki liselerde Bitcoin ve kripto para eğitimi verilecek.

İlgili Makaleler

Fransa şimdilik lise düzeyinden kripto para ve Bitcoin eğitimi vermeye başlayacağını amaçlayıp bunun için de bütün eğitimcileri seferber ettiler. Bakanlık ilk olarak öğrencilerin kripto paranın dünya ve Fransız ekonomisi üzerindeki etkilerini kavramalarını sağlamayı amaçlıyor

Bunun için de öğretmenler en azından kripto para ve Bitcoin hakkında giriş düzeyinde ders vermeye başlayacak. Fransa Milli Eğitim Bakanlığı bu nedenle öğretmenlere Bitcoin geleceğin para birimi olabilir mi? Kripto para euroyu tahtından edebilir mi? gibi sorular ve bu sorulara verilen cevapları içeren ders  videoları dağıtacak.  Bakanlığın bu sayede öğrencilere Bitcoin ve fiyat birimlerini karşılaştırarak bu iki kavram arasındaki ilişkiyi ve farkı kavrayabilmelerini amaçlıyor. Ayrıca hedef kitle Bitcoin ve kripto paranın gelecekte dünya ekonomisi üzerindeki olası misyonu hakkında bilgi sahibi olacaklar.

Elbette bu dersler temel düzeyde olacağı için öğrencilerin birer kripto para ve ekonomist olmaları beklenemez ama en azından kripto para ve Bitcoin hakkında az olsa bilgi sahibi olacaklar. Öğrencilerin her gün  gelişmekte olan geleceğin parası olması düşünülen  kripto paranın ne olduğu ve bu sektör hakkında bilgisi olacaktır.

Bitcoin Fransa’da her geçen gün yaygınlaşıyor. Fransa Bitcoin ve kripto parayı benimsemesi kripto para ve Bitcoinin her geçen gün Fransa’da yaygınlaşmasına neden oluyor. Böyle devam ederse beklide Fransa’nın para birimini değiştirmesi muhtemel görünüyor.

Gökay Demirkıran

Türkiye'nin saygın üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi ekonomi ve iktisat üzerine eğitim alan Gökay kripto paralar hakkında bilgilerini okuyucular ile paylaşmaktan zevk alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.