Kripto Borsası Kraken Lisk (LSK) Desteği Vermeye Başladı

Popüler bitcoin ve kripto para borsası , bugün 19 Kasım’da başlayacak olan Lisk (LSK) ticaretini desteklediğini açıkladı. Mevcut ticaret şunları içerecektir: LSK / USD, LSK / EUR, LSK / XBT ve LSK / ETH.

Lisk, erişilebilirliğe odaklanan, LSK adında yerel bir yardımcı program tokeni tarafından desteklenen açık kaynaklı bir blok zinciridir. Lisk, geliştiricilerin dünyanın en popüler kodlama dillerinden biri olan JavaScript’te programlamasına izin verir ve blockchain teknolojisine aşina olmayanların ağda uygulamalar oluşturmasına olanak tanır.

Lisk (LSK) ile İlgili Ayrıntılar

  • Lisk, DPoS konsensüs modeli kullanmaktadır – işlemler LSK sahipleri tarafından seçilen 101 adet işlemin kuyruk listesine eklenmektedir.
  • Lisk, LSK adında yerel bir yardımcı program tokeni kullanır.
  • Her yeni dapp, ana Lisk ağına bağlı bir Lisk sidechain’e yerleştirilir. Bu yapı verimliliği sağlar ve ayrıca geliştiricilerin uygulamaları için yerel tokenler oluşturmalarına izin verir.
  • Her 10 saniyede bir ağa yeni bir blok eklenir ve bir işlem göndermek için varsayılan ücret 0.1 LSK’dır.
  • Lisk, 2016 yılının başında Max Kordek ve Oliver Beddows tarafından kuruldu; Merkezi Zug, İsviçre’dedir.
  • Kraken, LSK için 19 Kasım saat 14: 30 UTC’de para yatırma ve çekme işlemlerini gerçekleştirecek. İlk emirler, alım emirleri netleşene kadar satış emirleri verilemediğinden fonlama etkinleştirildikten kısa bir süre sonra başlayacak.

Bir önceki yazımız olan BitMEX Günlük Hacmi 2019'un Dibine Vurdu başlıklı makalemizde bitmex hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın