Kredi Kartı İle Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin yaklaşık 10 yıldır hayatımızda. Ne olduğunu bilmeyenler adını mutlaka bir defa duymuşlardır. Bitcoin bu kadar yaygın olmasına rağmen hala pek çok bilinmeyen barındırmakta. Ülkemizde insanların akıllarındaki önemli sorulardan bir tanesi de kredi kartı ile Bitcoin nasıl alınır? Bunun sebebi ise artık hemen hemen herkesin en az bir kredi kartı olması ve alışverişlerinde bu kartı kullanmaları.

Yerli Borsalar Nakit Para İle Çalışıyorlar

Kredi kartıyla yerli borsalardan Bitcoin ya da herhangi bir kripto para alma işlemi yapılamıyor. Bunun sebebi ise hem henüz bu altyapının oturtulmaması hem de borsaların nakit parayla çalışmak istemeleri. İlerleyen zamanlarda belki bu mümkün olacak. Ancak kredi kartı ile çalışan çeşitli yabancı siteler mevcut. Bu sitelerden en çok bilinen ise Bitit adlı site. Sitenin adresi www.bitit.io. Fransa merkezli bu site hem kredi kartı ile ödeme kabul ediyor hem de para seçenekleri arasında Türk Lirası da mevcut. Bu siteye üye olup sadece birkaç tıklama ile kredi kartı ile Bitcoin satın alabiliyor ve bu Bitcoinleri istediğiniz bir borsa üzerinde bulunan cüzdana aktarabiliyorsunuz.

Kredi Kartı İle Bitcoin Nasıl Alınır?

Kredi Kartı İle Bitcoin Nasıl Alınır?

Her üyelik işleminde olduğu gibi Bitit sitesine üye olduğunuzda da kişisel bilgileriniz isteniyor. Buna ek olarak da kara para aklanmasına bir tedbir olarak yine nüfus cüzdanınızın ya da pasaportunuzun önce taratılmış halini sonra da bu belge elinizdeyken çekilmiş bir fotoğrafınızı siteye yüklemeniz gerekmekte. Bunlar artık her site tarafından istenen rutin belgeler olmasına rağmen bazı kişiler tarafından hoş karşılanmamakta.

İLGİLİ:  Bitcoin Madenciliği Nedir ve Nasıl Yapılır ?

Üyelik işlemlerinizi tamamlayıp kimlik onayını da aldıktan sonra ne kadarlık Bitcoin alacağınızı ekrana yazıyorsunuz. Türk Lirası desteği olduğu için bunu TL olarak yazabilirsiniz. Bir sonraki ekranda ise sizden kredi kartı bilgileriniz isteniyor. Burada dikkat edeceğiniz nokta ise kredi kartının şahsınıza ait olması. Başka kişilere ait kredi kartı ile ödeme yapamıyorsunuz. Kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra bir sonraki ekranda ise sizden bir cüzdan numarası isteniyor. Harfler ve sayılardan oluşan ve herhangi bir borsa üzerinde size ait olan b cüzdan numarasını girdikten sonra satın aldığınız Bitcoinler kısa bir süre içerisinde buraya gönderiliyor. Elbette sadece Bitcoin değil site üzerinden en iyi 10 kripto parayı kredi kartı ile alabiliyorsunuz.

İLGİLİ:  Kraken OTC Başkanı: Bitcoin Henüz Güvenli Değil

 

Yorum Yok

Cevap bırakın