Kodakcoin’den Yatırımcılarına Uyarı ⚠️

Yaklaşan KODAKCoin satışına yönelik yayınlanan yeni rapor, destekçilerini ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) tokeni bir menkul kıymet sayması halinde kaydadeğer ticari kısıtlamalarla karşı karşıya kalabileceği konusunda uyarıyor.

Zamane fotoğrafçılık devinin marka ismini kullanan KODAKCoin, WENN Digital firması tarafından geliştiriliyor ve yeni bir dijital haklar yönetimi platformunun bir parçasını oluşturacak. Token ayrıca Simple Agreements for Future Tokens (SAFT) (Gelecek Tokenler için Basit Anlaşmalar) yoluyla satılacak.

  • Binance Coin Nedir? Binance Coin Fiyatı Ne Kadar? Yazıya Git
  • Dogecoin Nedir? Dogecoin’in Fiyatı Ne Kadar? Yazıya Git
  • Bitcoin’de Short ve Long Nedir? Yazıya Git
  • Bitcoin Boğa Sezonu Son Durumu? Yazıya Git
  • Bitcoin Yükselişe Ne Zaman Başlayacak ? Yazıya Git

Yaptıkları uzun açıklama WENN Digital KODAKCoin’i ”kamuya yararlı token” olarak ortaya koyacağını belirtti, bu da en azından teoride tokenin SEC standartlarına göre menkul kıymet sayılmasını engelleyebilir fakat düzenleyici yine de farklı bir saptamada bulunabilir.

İLGİLİ HABER:  Dogecoin Coinbase Wallet 'e Dahil Oldu

”WENN Digital KODAKCoin’in SAFT altında ”menkul kıymet tokeni” yerine ”kamuya yararlı token” olarak sınıflandırılarak çıkarılmasını hedeflese de KODAKCoin’in SAFT altında basımından evvel WENN Digital tokenin durumuyla ilgili öyle ya da böyle nihai bir karar vermek zorunda kalacaktır. Buna binaen WENN Digital ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu personelinden resmi ya da gayriresmi girdi almak isteyebilir. Son tahlilde KODAKCoin, Menkul Kıymetler Yasası uyarınca menkul kıymet sayılırsa ve yasadan muafiyet söz konusu olmazsa, satışı ve transferi konusunda ciddi kısıtlamalara tabi olacaktır. ”

Bu önemli bir açıklama olarak ele alınabilir zira SEC şu anda ICO’lara dair yaptığı geniş araştırma kapsamında SAFT’ı da derinlemesine inceliyor.

Kaynak: CoinDesk

Yorum Yok

Cevap bırakın