Kara Cuma ‘da Kargo Şirketleri Sınıfta Kaldı

Bugün Türkiye’nin önde gelen online alışveriş sitelerinden bir tanesi müşterilerine gönderdiği SMS’de Kara Cuma sırasında yaşanan sorunlar nedeni ile bundan böyle daha önce çalıştıkları bir kargo şirketiyle çalışmayacaklarını bildirdi.

Kargo Firmaları Siparişlere Yetişemiyor

Ülkemizde kargo firmalarının işlerini tam anlamıyla düzgün bir şekilde yerine getirdiklerini söylemek mümkün değil. Bu durumun yaşanmasının en büyük sebebi ise kargo dağıtımlarının tamamen firma çalışanlarının inisiyatifine bırakılmış olması. Durum böyle olunca pek çok kargo yerine ulaştırılmıyor ve alıcıların kapılarına kargonun getirildiğine ama evde kimsenin bulunamadığına dair bir mesaj bırakılıyor.

Normal şartlarda bu şekilde çalışan kargo şirketleri Kara Cuma sırasında sınıfta kaldı. Ünlü bir online alışveriş sitesi müşterilerine yolları SMS’de şu uyarıyı paylaştı: “xxx kargoda yaşanan operasyonel sorunlar ve kapasite problemleri nedeniyle bugün itibarıyla gönderilerinizi şubeye teslim etmekte sorun yaşayabileceğinizi öngörüyoruz.”

Şirket sadece bu bilgiyi paylaşmakla yetinmedi ve müşterilerine bu kargo şirketi ile çalışmamaya özen göstermelerini konusunda da uyarıda bulundu. Şirketin üyelerine gönderdiği bu mesaj sosyal medyada kısa sürede yankı buldu ve insanlar şirketle ilgili yaşadıkları benzer sorunları paylaşmaya başladılar.

İLGİLİ:  Borsa rekor kırdıktan sonrası günü düşüşle tamamladı

Yorum Yok

Cevap bırakın