] }
Altcoin

Justin Sun Kasım 2018’den Beri Çin Hükumeti Tarafından Aranıyor

Büyük bir Çin medya platformu olan Caixin’in son makalesine göre, Tron kurucusu Justin Sun ‘ın başı “sınır kontrolü” ile dertteydi. Ancak geçen yıl Kasım ayında bir şekilde Çin’den ayrılmayı başardı ve o zamandan beri aranan bir kişi haline geldi.

Justin Sun, Kripto Konferansları İçin Çin’i Yasadışı Bir Şekilde Terk Etti

Caixin, Justin Sun, 2018 yazında Çin dışındaki kripto konferanslarına gittiği zaman ve ‘sınır kontrolü’ altında olduğundan dolayı ülkeden çıkışı yasaklanmış durumdaydı. Bu şartlar altında ülkeden çıkış yapması olayların daha da büyümesine sebep oldu.

Makale, Sun’ın yasanın bazı boşluklarını kullanmış olabileceğini göz önünde bulundurmasına rağmen Çin’den nasıl çıkabileceğini bilmediğine dikkat çekiyor. Yasaktan çıkmak için elinden geleni yaptığını ancak henüz başarılı olamadığı açıklanıyor.

Justin Sun Kasım 2018'den Beri Çin Hükumeti Tarafından Aranıyor
Justin Sun Kasım 2018’den Beri Çin Hükumeti Tarafından Aranıyor

Tron Vakfı Caixin’in Raporunu Kabul Etmiyor

Tron’un üst düzey yöneticisi Cliff Edwards, Caixin tarafından yapılan iddiaları reddetti ve Justin Sun’ın şu anda San Francisco’da yanında bulunduğunu söyledi. Edwards ayrıca Sun’ın geçen yıl sonbaharın ortasında San Francisco’ya geldiğini ve o zamandan beri dünyayı özgürce gezdiğini belirtti. Sun’ın sınır kontrol listesinde olması hakkında ise şunları söyledi:

Eğer bir sınır kontrol listesinde yer alıyorsanız bu size devlet tarafından tebliğ edilir ve bu durumdan haberiniz olur. Ancak Justin kendisine hiçbir zaman böyle bir durumun tebliğ edilmediğini söyledi.

Sun, Buffet İle Olan Yemeğini Erteledi

Bu olay medyaya Justin Sun’ın böbrek taşı düşürdüğü ve bu sebepten dolayı hastanede kaldığı olarak yansımıştı. Bununla birlikte Sun’ın Warren Buffet ile olan yemeği de ertelenmek zorunda kalındı. Bununla birlikte, Çin medyası Sun’ın Çin’den ayrılmasının yasak olduğunu ve Tron’un yasadışı kripto fon sağlama, yeraltı kumar hizmetleri sağlama ve yetişkin film sektöründeki çalışmaları için soruşturma altında olduğunu bildirdi.

Justin Sun’ın Çin hükumeti ile yaşadığı sorun hakkındaki ayrıntıları bir kaç gün önce derlediğimiz haberde buraya tıklayara bulabilirsiniz.

Kaynak: Utoday

blank

Gökay Demirkıran

Türkiye'nin saygın üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi ekonomi ve iktisat üzerine eğitim alan Gökay kripto paralar hakkında bilgilerini okuyucular ile paylaşmaktan zevk alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu