John McAfee ve Craig Wright Arasındaki Savaş Kızışıyor

ve şu anda birbirlerine karşı inanılmaz bir savaş içindeler ve ikisi de geri adım atmayacak gibi görünüyor. Her ikisi de sosyal medya üzerinden birbirlerine acımasız saldırılarda bulunmaya devam ediyorlar. Bu zamana kadar ikisi de hiçbir şekilde en ufak bir geri adım atmadılar. McAfee, dün attığı bir tweet ile Wright’ın kendisini yalan ustası olarak adlandırdığını ancak bunu çok fazla önemsemediğini ve yakın zamanda maskesinin düşeceğini yazdı.

Wright: Satoshi Benim

Her şey Craig Wright’ın kendisinin Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etmesi ve John McAfee’nin bunu kabul etmeyen ilk kişi olmasıyla başladı. Bu durum muhtemelen Wright’ı kızdırdı ve McAfee de dahil olmak üzere kendisini eleştiren kişilere hukuki ihtarlar göndermeye başladı. Kripto topluluğunun tamamı ve Binance CZ‘in yanında olanlar Wright’ın eylemlerini eleştirmeye başladılar. Bu durum, Binance, Kraken, Huobi gibi büyük borsalarda Bitcoin SV’nin liste dışı olmasına kadar gitti.

John McAfee ve Craig Wright arasındaki savaş, McAfee’nin alaycı bir şekilde kendisinin gerçek Craig Wright olduğunu iddia etmesine kadar vardı. McAfee bununla ilgili bir tweet attı ve konuyu esprili bir şekilde insanların dikkatini çekmek için gündemde tutmaya devam etti.

Bu iki bilgisayar bilimcisi ve büyük kripto para girişimcisi arasındaki savaş, anlaşıldığı üzere yakın bir tarihte bitmeyecek gibi görünüyor. Ancak bu şekilde gündemde kalmaları aslında iki tarafın da bir şekilde işine gelmekte. Toronto’da yapılan son etkinlikte Wright, Binance ve Tether de dahil olmak üzere pek çok önemli kripto paranın aslında fuhuş için kullanıldığı şeklinde bir eleştiride bulunmuştu. Bununla birlikte bu iddiaların herhangi bir dayanağının olmaması insanların gülüşmelerine ve alaycı yaklaşımlarına sebep oldu.

Coinbase’in Mayıs ayındaki işlem rekoru ile ilgili olarak hazırladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Coinbase Mayıs Ayında İşlem Hacmi Rekoru Kırdı ! başlıklı makalemizde bitcoin, COİNBASE ve kriptopara hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply