John McAfee, Küba’nın İlk Kripto Parasını Yaratmayı Önerdi

0

Siber güvenlik uzmanı ve teknoloji girişimcisi John McAfee kısa süre önce Küba hükümetiyle kripto danışmanı olarak çalışma konusunda yardıma hazır olduğunu belirtti. McAfee, Küba hükümet yetkililerinin ABD tarafından uygulanan ekonomik yaptırımlardan kaçınmak için kullanılacak bir kripto para geliştirmek istediklerini söyledi.

Reuters’e göre, John McAfee kripto para birimi projesinin yalnızca uygulanabilir değil aynı zamanda basit olduğunu da garanti etti. Aslında o kadar basit ki, McAfee yapacağı rehberlik hizmeti için para almayabileceğini söyledi.

“Akıllı bir para birimi sistemi kullanarak ABD hükümetinin ambargosunu etkisiz kılmak zor olurdu. Bu yüzden onlara özel bir kanalda ücretsiz olarak yardımcı olmak için Twitter aracılığıyla resmi bir teklifte bulundum”

john mcafee, küba'nın i̇lk kripto parasını yaratmayı önerdi
john mcafee, küba’nın i̇lk kripto parasını yaratmayı önerdi

ABD yaptırımlarını aşmak için kripto para biriminin kullanılması, Venezüella’nın ticaret için kendi dijital para birimini yaratma çabalarından doğrudan ilham alan bir fikir. Ancak, McAfee geçmişteki hataların yanlış beklentiler olduğunu düşünüyor.

“Sadece bir coin oluşturup uçmasını bekleyemezsiniz” dedi.

Teknoloji gurusuna göre, Küba’nın bir kripto para biriminin başarılı bir şekilde geliştirilmesinin anahtarı, onu ülkenin gerçeklerine uyarlayabilmekten geçiyor.

McAfee, “Onu uygun blok zincirine dayandırmanız ve bir ülkenin veya ekonomik durumun belirli ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yapılandırmanız gerekir” dedi.

Adil Bir Ticaret

McAfee’nin Küba hükümetine kripto para birimi geliştirmesine yardım etme ilgisi, programcıların kendi özgürlük ideallerine ve Havana’da geçirdiği zamana dayanıyor. McAfee ayrıca adada 2020 ABD seçimleri için Liberal Parti başkan adayı olarak çalışmayı planlıyor. Kübalılar için turizm vizesini süresiz olarak uzatacak. Küba hükümetinin McAfee’nin teklifini kabul edip etmediği doğrulanmadı. Ancak, bu defalarca birlikte çalışma başvurusunda bulunmasını engellemedi.

“Muhtemelen dünyada bir kripto para birimi yaratmayı bilen 10’dan az insan var ve ben kesinlikle onlardan biriyim” dedi.

İran’da Bitcoin’in yasaklanması hakkında hazırladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Coindesk

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.