John McAfee : Binance ABD’deki Düzenleyicilere Karşı Dik Durmalı

John McAfee şu anda yetkililerden gizlendiğini iddia ediyor. Ancak yine de fikrini aynı şekilde dile getiriyor. Son röportajında Facebook’un Libra’sı başta olmak üzere planlanan Freedom Coin’e kadar pek çok konuya değindi. Bununla birlikte, Binance hakkındaki düşüncelerini de söyledi ve nihayetinde Binance’in ABD düzenleyicilerine gereksiz yere boyun eğdiğini savundu.

McAfee : ABD’nin Binance Üzerinde Bir Yetkisi Yok

John McAfee ’ye göre, Binance’in ABD’deki düzenleyicilere karşı dik durması ve basitçe “hayır” demesi gerekiyordu. Bunun nedeni, Binance’in şu anda faaliyetlerinin büyük çoğunluğunun ABD’nin dışındaki olması ve McAfee’ye göre ABD’li düzenleyicilerin borsa üzerinde kontrol sağlamaya çalışması saçma. McAfee, “Amerika farklı bir ulus devlet…… [Changpeng Zhao] ‘nun olduğu yerde yetkisi yok” dedi.

Binance şu anda Malta’da bulunuyor ancak başka ülkelerde de şubeleri var. Kısa bir süre önce KYC kurallarına göre ticaret yapabilmesi için Amerika’da Binance US şubesin açtı.

Binance CEO'su Yatırımcıları Bitcoin’e Karşı Bahis Yapmamaları Konusunda Uyardı

John McAfee : Binance ABD’deki Düzenleyicilere Karşı Dik Durmalı

Bununla birlikte, McAfee neden Zhao’nun ABD’deki düzenleyici kurumlara boyun eğdiğini anlıyor. Bunun nedeni “Amerika’nın güçlü ve uzun bir erişim ağına sahip olmasıdır”. Buna uymamak, Binance’in çok sayıda Amerikalı’ya ulaşmasını engeller ve nihayetinde bu durum borsaya zarar verir.

Herşey Merkeziyetsizlik ve Gizli Coinler Üzerine Kurulu

Bununla birlikte, sıkıntıların tümü, McAfee’nin görüşüne göre, merkezi olmayan borsalara ve gizli coinlere ihtiyacımız olduğunu kanıtlıyor. Bazı bankalar kripto para birimini satın almak için kendi fonlarını kullanan müşterilerini yasaklamaya başladılar. Benzer şekilde, gizli paraları da, sosyal bir sorumluluk olarak gören düzenleyicilerin tespitlerinden biri haline geldi. Sonuçta “daha düzenli” olan ancak başlangıçta harika görünen tüm yönlerini yitiren bir kripto para birimi endüstrisi var.

Sonuçta, McAfee’nin işaret ettiği nokta şu: Bu düzenlemelerin paramızı nasıl harcadığımıza, nerede sakladığımıza ve onunla ne yapmamıza karar vermemesi gerektiği. Bu yüzden özgürlüğün tanımıdır ve kısmen açıklanamayan bir yerde saklanmasının nedeni de budur.

İLGİLİ:  Bitcoin Hindistan'da Yasaklanmadı

Yorum Yok

Cevap bırakın