Japonya’nın İlk Lisanslı Bitcoin Borsası Kim Oldu?

’nın İlk Lisanslı Borsası Kimdir?

Japonya da yer alan Coincheck borsası , ülkenin Finans Bürosu yetkilisi tarafından onaylamasının ardından Japonya’da ilk lisanslı borsaya dönüştüğünü açıkladı.

Hatırlarsanız Bitcoin Japonya’da 1 Nisan 2017’de bir ödeme aracı olarak yasallaştırıldıktan sonra Japonya’daki tüm yerel borsalarda, sanal bir döviz ticareti işletmesi için hazine bölümü ve Finansal Hizmetler Kurumu’ndan izin alma şartı koyulmuştur.

Coincheck , kanunun resmileşmesinden son derece memnun kaldığını belirtmiştir.Yapılandırılan yasa ve yeni düzenlemelerin bitcoin için muazzam olduğunu belirtti.

Küresel bitcoin ticaret hacminde önemli bir güce sahip olan Coincheck , oldukça sirkülasyona sahip olan bir borsa dır. Ticaret hacmi son 24 saatte 97.502 BTC takası gerçekleşti. Coincheck borsası bu süreçten sonra büyümeye başladı. Bu gelişmelerin yaşanması Bitcoin’nin ne kadar değerli bir yapıya sahip olduğunun kanıtıdır. Çin’in kararları sonrası bu gelişmeler yatırımcılara bir nebze moral olmuştur.

Kaynak : Coindesk

Bir önceki yazımız olan Bitcoin balon mu çıktı ? başlıklı makalemizde ARZ VE TALEP, BALON ve bitcoin hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply