Japonya’da Akıl Almaz Kripto Soygunu

Japonya’da kripto para soygunu gerçekleşti.18 yaşında olan japonyalı bir vatandaş  134 milyon dolar değerinde kripto para çaldığı iddiasıyla gözaltına alındı. Japonya yerel kaynaklara göre sanık kripto para alım satımı yapan bir web siteyi hackleyerek büyük miktarda para çaldı.

Polis departmanındaki yetkililer ilk olarak 100 bin dolarlık bir fonun çalındığını  açıkladı. Japon yetkililer tarafından ayrıntılı olarak yapılan açıklamada, bilgisayar korsanı, IP adresi de dahil olmak üzere kişisel ayrıntıları gizlemek için Tor browser (P2P) şifreleme yazılımını kullandı.Kimliğini gizlemek için elinden geleni yapmasına rağmen , yerel polis departmanında çalışan siber suçlarda çalışan araştırmacıları suçluyu bulmayı başardı.

Sanığın daha öncede benzeri suçlara karıştığı bildirildi. 18 yaşındaki sanık eylemi çok rahat yaptığını açıkladı.

Japonya'da Akıl Almaz Kripto Soygunu

Japonya’da Akıl Almaz Kripto Soygunu

Çalınan Kripto Paralar iade edilecek mi ?

Sanığın yaptığı açıklamada çok sayıda talep oluşturarak sistemin arızalanmasına neden olduğubu açıkladı.Ve bu arızadan yararlanarak 7.700 kullanıcının coinlerini farklı hesaplara aktararak ele geçirdiği açıkladı.Kripto  para borsası mağdur olan kişilerin yatırımlarını geri vereceğini açıklayarak yaşanan mağduriyeti giderilecektir.

İLGİLİ HABER:  Çin’de Üç Bitcoin Madeni Yok Oldu

Son zamanlarda yaşanan  hack olayları kripto para yatırımcılarının güvenlerini sarsmıştır. Blockchain alt yapısının hacklenebilir olması blockchain teknolojisinin önündeki en büyük sorundur. Başta kripto para borsaları ve blockhain  algoritma geliştiricilerinin bu güvenlik sorunlarına çözüm bulması gerekmektedir.Aksi takdirde kripto paralara yatırım oranları ciddi miktarda azalacaktır, Belkide bu durum kripto paraların sonunu hazırlayacaktır

Visa İle Kripto Ödemeleri hakkındaki haberimizi buradan okuyabilirsiniz

Yorum Yok

Cevap bırakın