] }
Coin Haberleri

Japonya’da Akıl Almaz Kripto Soygunu

Japonya’da kripto para soygunu gerçekleşti.18 yaşında olan japonyalı bir vatandaş  134 milyon dolar değerinde kripto para çaldığı iddiasıyla gözaltına alındı. Japonya yerel kaynaklara göre sanık kripto para alım satımı yapan bir web siteyi hackleyerek büyük miktarda para çaldı.

Polis departmanındaki yetkililer ilk olarak 100 bin dolarlık bir fonun çalındığını  açıkladı. Japon yetkililer tarafından ayrıntılı olarak yapılan açıklamada, bilgisayar korsanı, IP adresi de dahil olmak üzere kişisel ayrıntıları gizlemek için Tor browser (P2P) şifreleme yazılımını kullandı.Kimliğini gizlemek için elinden geleni yapmasına rağmen , yerel polis departmanında çalışan siber suçlarda çalışan araştırmacıları suçluyu bulmayı başardı.

Sanığın daha öncede benzeri suçlara karıştığı bildirildi. 18 yaşındaki sanık eylemi çok rahat yaptığını açıkladı.

Japonya'da Akıl Almaz Kripto Soygunu
Japonya’da Akıl Almaz Kripto Soygunu

Çalınan Kripto Paralar iade edilecek mi ?

Sanığın yaptığı açıklamada çok sayıda talep oluşturarak sistemin arızalanmasına neden olduğubu açıkladı.Ve bu arızadan yararlanarak 7.700 kullanıcının coinlerini farklı hesaplara aktararak ele geçirdiği açıkladı.Kripto  para borsası mağdur olan kişilerin yatırımlarını geri vereceğini açıklayarak yaşanan mağduriyeti giderilecektir.

Son zamanlarda yaşanan  hack olayları kripto para yatırımcılarının güvenlerini sarsmıştır. Blockchain alt yapısının hacklenebilir olması blockchain teknolojisinin önündeki en büyük sorundur. Başta kripto para borsaları ve blockhain  algoritma geliştiricilerinin bu güvenlik sorunlarına çözüm bulması gerekmektedir.Aksi takdirde kripto paralara yatırım oranları ciddi miktarda azalacaktır, Belkide bu durum kripto paraların sonunu hazırlayacaktır

Visa İle Kripto Ödemeleri hakkındaki haberimizi buradan okuyabilirsiniz

Gökay Demirkıran

Türkiye'nin saygın üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi ekonomi ve iktisat üzerine eğitim alan Gökay kripto paralar hakkında bilgilerini okuyucular ile paylaşmaktan zevk alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.