Japon Yetkililer Bitcoin ETF’ye İlgi Duyduğunu Reddetti | KoinTimes

Japon Yetkililer Bitcoin ETF’ye İlgi Duyduğunu Reddetti

2019’un ilk haftasını sona erdirmek için 4.000 $ ‘ın üzerindeki yükselişini sürdürürken, hem yatırımcılar hem de sektör meraklıları için bir fiyat dönüşünün köşede olabileceğine dair iyimser bir iyimserlik var.

2018, Bitcoin ve altcoins için berbat bir yılken, tahtanın genelinde belirteç fiyatlarının yüzde doksandan fazla düşmesiyle birlikte, yatırımcılar Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’nu zorlamak için güçlü bir arzu belirlemeyi başardılar. Winklevoss ikizlerinin ve New York merkezli VanEck gibi diğer finansal kurumların öncülüğünde, düzenlenmiş bir BTC ETF teklifi, çoğu kez onay alamadığı ve diğerlerinde sürekli gecikme olduğu Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler & Borsa önünde birçok kez öne sürüldü. .

Geçtiğimiz hafta odak noktası, dünyanın ilk Bitcoin tabanlı ETF’sinin yaratılması için dünyadaki ülkeleri arayan ABD sınırlarının ötesine geçti . Japonya kripto para biriminin Borsa Yatırım Fonları oluşturulmasına izin veren ilk ülke haline gelebilir. Rapora ve konuyla aşina olan anonim kaynaklara göre, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), fiziksel olarak işlem gören vadeli işlemler gibi kriptoyla ilişkili türevlerin ülkede alım satım işlemlerine izin verme planlarını bıraktı ve bunun yerine kripto ETF’lerinin oluşturulmasına bakıyor. bir finansal yenilik kaynağı.

 Japon FSA, daha önceki raporlar ve anonim kaynaklar tarafından sağlanan bilgilerle çelişen Bitcoin veya altcoin ETF’lerin oluşturulmasına ilgi duymayı reddediyor. CoinTelegraph tarafından sorgulamaya cevap olarak, düzenleyici kurum bu konuda kısa ve diplomatik bir açıklama yaptı,

“Şu anda, kripto varlıklarına dayanan ETF’lerin onayını aramıyoruz.”

Kurum ayrıca, Bloomberg’e sızdırılan isimsiz söylentilerden hangi bireyin veya bireyin hangi grubun sorumlu olabileceğini bilmediğini de reddetti.

FSA ifadesi teknik olarak Bitcoin Borsa Yatırım Fonunu keşfetmeyi reddetse de, konuyla ilgili kapıyı bir arada kapatacak kadar ileri gitmiyor. Bunun yerine, bir fonun onaylanmasını isteyen düzenleyici kurumun daha önceki raporları önümüzdeki aylarda geçerli olabilir ve kurumun durumu değerlendirmek için daha fazla zamana ihtiyacı olabilir.

2018’in ortasından bu yana,kripto yatırımcıları düşen kripto pazarlarında daha fazla büyümeyi hızlandırmanın bir yolu olarak borsa yatırım fonları yaratmaya bakıyorlar. Çok az banka henüz böyle bir gelişmeye nasıl cevap verecekleri konusunda yorum yapmalarına rağmen, ortak düşünce büyük sermayeli yatırım firmalarının parayı kripto para birimine koymadan önce daha büyük düzenlemeler bekledikleridir.

Hem uzun süredir Bitcoin destekçileri hem de kripto takası Gemini’nin kurucu ortakları olan Winklevoss ikizleri, ETF’nin onayına yönelik farkındalık yaratmada bu hafta özellikle aktif kaldılar. İkizler Pazartesi günü, Bitcoin ve cryptocurrency ile ilgili çeşitli konuları kapsayan Reddit AMA’sına katıldı . Bununla birlikte, tartışmaları için baskın olan geçiş çizgisi daha fazla düzenleyici mevcudiyet ve ETF’nin onaylanması yönünde bir zorunluluktu ve ilgilerinin nerede olduğuna dair net bir gösterge verdi.

Buna ek olarak, ikizler İkizler tarafından kripto pazarlarında karşılıklı düzenlemeye duyulan ihtiyaç etrafında odaklanan yeni bir pazarlama kampanyası açıkladı.

Yorum Yok

Leave a Reply

DMCA.com Protection Status