Japon Mali Düzenleyiciler : 190 Kripto Para Borsası Lisans Başvurusu Aldık

Japon Mali Düzenleyiciler : 190 Kripto Para Borsası Lisans Başvurusu Aldık

Japon Finansal Hizmetler Kurumu ( FSA ) yaklaşık 190 firmanın kripto para borsası kurmak için başvurduğunu açıkladı.

FSA verilen alanı denetleyecek Japon Sanal Döviz Derneği (JVCEA) belgeleyen, yerel kripto sanayi özdenetim durumunu. JVCEA’nın şimdi kara para aklama karşıtı ( AML ) politika geliştirmesi ve kripto borsalarına kılavuzluk etmesi bekleniyor .

Bitcoinlekazan yayın ekibi  kısa bir süre önce kripto para borsası Coincheck’e bu lisans verildi . Ocak ayındaki borsadaki hack sonrasında, ÖSO’dan iki iş geliştirme emri aldı.

Bu iyileştirme emirleri, temel olarak müşteri koruması ve kara para aklama önleme tedbirleri için daha yüksek standartlar koymaya odaklandı. ÖSO , Mart ayında yedi kripto borcuna “ceza ihbarları” göndermiştir .

Japonya’nın ÖSO’nın yetkilisi Ağustos ayında yaptığı açıklamada, ajansın kripto endüstrisinin “uygun düzenleme altında büyümesini” dilediğini söyledi . Ayrıca, ajansın “[kripto endüstrisini] aşırı derecede durdurma niyeti” olmadığını söyledi.

Kripto para birimi ve blok zinciri endüstrileri Japonya’da, ÖSO gibi de büyüyor. Temmuz ayında, ajans kripto para birimleri de dahil olmak üzere fintech ile ilgili alanlarla daha iyi başa çıkmak için büyük bir revizyon geçirdi .

Strateji Geliştirme ve Yönetim Bürosu, Teftiş Bürosu’nun yerine geçti ve rapor edileceği üzere bir finansal strateji politikası geliştirecek ve dijital para birimleri piyasası, fintech ve kara para aklama konularını ele alacaktır.

Politika ve Piyasalar Bürosu, Planlama ve Koordinasyon Bürosu’nu başaracaktır ve fintech sektörünün hızlı bir şekilde büyümesini hedefleyen yasal bir çerçeve geliştirmekle görevlidir.

Japon Ulusal Polis Ajansı (NPA), şüpheli işlemleri bildirmek için kripto para birimi değişimi gerektiren düzenlemeleri yaptıktan sonra, bu tür raporlarda büyük bir artış olduğunu bildirdi . NPA’ya göre, Ocak ve Ekim ayları arasında 5.944 adet rapor vardı.

Comments (No)

Leave a Reply