İspanya, Arjantin ve Venezuela’da Bulunan Beş Üniversitede Blockchain Kursları Sunuluyor

Universidad de Alcalá, İspanya

Universidad de Alcalá, Alcalá de Henares, Madrid’de bulunan bir devlet üniversitesidir. Unesco dünya mirası ve 1293 yılına dayanan en uzun süreli Avrupa üniversitelerinden biridir.

İspanya, Arjantin ve Venezuela'da Beş Üniversitede Kripto Kursları SunuyorOkul şimdi “Ethereum, Blockchain Teknolojisi ve Kripto İktisatta Master” başlıklı bir kurs sunuyor.

Kurs, “Profesyoneller, öğrenciler ya da blok zincir tabanlı teknolojiler hakkında bilgi edinmek isteyenlerin teknik, ekonomik, sosyal ve yasal yönleriyle bütünleştirici bakış açısından”, okulun web sitesi ayrıntılarına yöneliktir. “Çalışmanın amacı blokaj teknolojisi, DAO’lar ve akıllı sözleşmeler gibi özel ve enine bir durum olarak kripto paralar da dahil olmak üzere üçlü bir perspektiften: teknolojik, ekonomik-finansal ve düzenleyici olmak üzere kapsamlı sözleşmeler sunmaktır.”

İspanya, Arjantin ve Venezuela'da Beş Üniversitede Kripto Kursları Sunuyor

Üniversite Görseli

Universidad Autónoma de Madrid, İspanya

Madrid Özerk Üniversitesi, Universidad Autónoma de Madrid (UAM), İspanya’nın başkenti kuzey tarafında bulunan bir devlet üniversitesidir. 1968’de kurulan okul şu anda 18 Temmuz’dan 20’ye kadar “Blockchain: kripto paralardan iş ağlarına” başlıklı kısa bir kurs sunuyor.

İLGİLİ:  DLT İle Finansal Riskleri Denetleme Yolları ?

İspanya, Arjantin ve Venezuela'da Beş Üniversitede Kripto Kursları Sunuyor“Bu derste, Bitcoin blockchain’in teknik temelleri, sınırlarını gösteren ve kayıtların ve yazarlarının zekice yönetilmesi ile ilgili sorunlara özel bir vurgu yapan, oldukça pratik bir yaklaşıma sahip olacak.” .

“Bu sorunlara çözüm olarak, akıllı sözleşme kavramı ve uygulanması ve kullanımı Ethereum ve Hyperledger’da tanıtılacaktır. Son olarak, bir yuvarlak masa toplantısında, blok zincirine dayalı olası modeller ve iş ağları tartışılacaktır. ”

Universidad Europea Madrid, İspanya

Madrid Avrupa Üniversitesi Universidad Europea Madrid, 16.000’den fazla öğrencisi bulunan özel bir üniversitedir. Okul, Bitcoin’de 6 aylık bir yüksek lisans diploması ve ekim ayında başlayan blockchain sunmaktadır.

İspanya, Arjantin ve Venezuela'da Beş Üniversitede Kripto Kursları SunuyorKursta altı modül bulunmaktadır: blockchain teknolojisi; Bitcoin’in temelleri; blok zincirinin güvenliği ve araştırılması; kripto para birimine bağlı yasal yönler; blockchain ile yenilik; ve proje geliştirme.

İLGİLİ:  Ethereum 2.0 Testnet Son Sürümü Bekliyor

Okul, “Kursu bitirdiğinizde, blockchain teknolojilerine dayanan çözümlerin teknik ve yasal uygulanabilirliğini eleştirel bir şekilde analiz edebilecek ve kripto-para birimi ile ilgili tümleşik projeleri geliştirebileceksiniz” diye açıklıyor. “Teknolojide geleneksel teknolojinin ötesinde yenilikçi fırsatları tanımlayabilecek ve BİT veya finansal sektördeki herhangi bir şirkete değer katabilecek teknoloji alanında bir profesyonel olacaksınız.”

Instituto Tecnológico de Buenos Aires, Arjantin

İspanya, Arjantin ve Venezuela'da Beş Üniversitede Kripto Kursları SunuyorBuenos Aires Teknoloji Enstitüsü, Instituto Tecnológico de Buenos Aires (ITBA), bilgi teknolojisi, iş ve mühendislik çalışmalarına odaklanan özel bir üniversitedir.

İspanya, Arjantin ve Venezuela'da Beş Üniversitede Kripto Kursları SunuyorEnstitü, 11 Temmuz’dan 26 Eylül’e kadar süren “Kriptoekonomi: blockchain akıllı sözleşmeler ve kripto para” başlıklı bir diploma kursu sunmaktadır.

“Özellikle sıfırdan başlayarak ya da çok temel bilgilerle çalışan, parasal, teknolojik düzeyde ve günümüzde ve gelecekte dünyadaki bir yatırım biçimi olarak nedenleri, mekanikleri ve yıkıcı fırsatları öğrenmek isteyen insanlar için tasarlanmıştır. kripto ekonomilerinden. ”

İLGİLİ:  SEC , Kripto Paraların Geleceğini Baltalıyor mu ?

Enstitüye göre:

Program, kripto para birimleri, jetonlar, ICO’lar, akıllı sözleşmeler ve farklı blokajlar dünyasını anlamak için temel ve orta düzeyde bilgi edinmek isteyen ve edinmeyi isteyen herkesi hedeflemektedir.

Rio de Estudios Süper Yönetici, Venezuela

İspanya, Arjantin ve Venezuela'da Beş Üniversitede Kripto Kursları SunuyorInstituto de Estudios Superiores de Administración (IESA), Caracas, Maracaibo ve Valensiya’da kampüsleri bulunan özel bir kar amacı gütmeyen Venezüella iş okulu. 1965 yılında kuruldu.

Okul şu anda “Yeni ekonomide Kripto para, blockchain ve iş, yönetim ve iş için fırsatlar ve zorluklar” başlıklı bir kurs sunuyor.

60 saatlik kurs, 20 Temmuz – 29 Eylül tarihleri ​​arasında devam ediyor. İçeriğinde “bitcoin, kripto paralar ve paranın evrimi” ile “bitcoin ve blockchain teknolojisinin düzenlenmesindeki uluslararası deneyimler” yer alıyor.

 

Diğer haberleri okumak için linki tıklayabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın