İslam Kalkınma Bankası Şeriat Uyumlu Blockchain Ürünleri Araştırıyor…

SUUDİ ARABİSTAN İSLAM KALKINMA BANKASI (IDB) ‘NIN AR-GE TAKIMI ŞERİAT UYUMLU YENİ FİNANSAL ÜRÜNLER GELİŞTİRMESİ İÇİN BLOCKCHAİN KULLANIYOR.

Reuters‘e göre, İslam Araştırmaları ve Eğitim Enstitüsüdaha derin araştırma öncesinde teknik fizibilite çalışmaları yapmak için Ateon ve SettleMint adında iki yeni şirketle anlaştı. SettleMint, anlaşma haberini  hafta başında resmi blogunda yayınladı.

Şeriat uyumlu finans, genel olarak kredi menfaatlerini ve spekülatif yatırımları yasaklar. Grup, hangi spesifik ürünün yayılacağı konusunda net bir gelişme olmamasına karşın, yakın tarihte geçerli olan varlık takasıyla ilgilendiğini bildirdi.

Matthew Van Niekerk SettleMint’in CEOsu ve kurucusu şunları söyledi:

“Bu projeye katkıda bulunacağımız için çok heyecanlıyız. SettleMint‘in temel değerlerinden biri, dünyayı daha iyi hale getirmek ve Blockchain teknolojisini kullanarak 57 üye ülkenin daha ileri düzeyde finansal erişimi ve gelişimi için harekete geçmek olmuştur.”

SettleMint tarafından yapılan açıklamaya göre, Blockchain akıllı sözleşmeler, şeriat uyumlu finansal ürünlerin ek yönetim ve yasal karmaşıklıkların yanı sıra işten çıkarılmaları hafifletirken,İslami kurumlar için sözleşme süreçlerinin otomatikleştirilmesine yardımcı olacak.

Kaynak :Reuters 

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Alınmalı mı ? Uzman Görüşleri başlıklı makalemizde ARZ VE TALEP, bitcoin ve bitcoinlekazan hakkında bilgiler verilmektedir.

Comment (1)

  1. Avatar BestDakota Eki 23, 2017

Leave a Reply

Kariyer