iQCashNow ile Bitcoin ATM’leri Türkiye’de

Avusturya başta olmak üzere dünya üzerindeki pek çok ülkede hizmet veren iQCashNow bundan böyle ülkemizde de hizmet vermeye başlıyor. iQCashNow ile Bitcoin ATM’leri üzerinden Bitcoin işlemleri yapmak mümkün olacak.

Dünya Üzerinde 350 ATM Noktası

Şirketin şu anda Avusturya, Macaristan, İspanya, İtalya ve Yunanistan’da Bitcoin ATM’leri bulunmakta. Bu ülkelerin arasında Türkiye’de katıldığında artık ülkemizde de Bitcoin işlemleri çok kısa bir sürede yapılabilecek. Bu ATM’lerin en büyük avantajı ise bilgisayar başında olmayan kişiler için hemen işlem yapabilmeleri. iQCashNow ile Bitcoin ATM’leri üzerinden yapılan işlemlerin uzunluğu herhangi bir banka ATM’sinde yapılan işlemlerle aynı olacak. Ancak 500 TL üzerindeki işlemler için bu süre güvenlik doğrulamaları sebebiyle biraz daha uzamakta.

Ülkemizde iQCashNow Turkey Teknoloji A.Ş. adı altında başlayacak olan firmanın şu anda ülkemizde kaç adet Bitcoin ATM’si kuracağı netleşmiş değil. Ancak hedef uzak illere en az bir adet Bitcoin ATM’si kurulması yönünde. Şu anda halihazırda iki adet ATM kurulmuş durumda. Bunlardan bir tanesi 4 Mevsim Restaurant & cafe ve Trump AVM Pera Muhallebicisi’dir. ATM’leri kullanmak isteyip de nerede ATM olduğunu bilmeyenler ise Coin ATM Radar isimli uygulamayı telefonlarına kurdukları anda bu ATM noktalarını ekranda görebilecekler. ATM’lerin kurulmasında, kurulacak yer kime aitse şirket ona da yapılan işlemlerden komisyon vermek istediğini belirtti. Durum böyle olunca bu ATM’leri çok daha hızlı bir şekilde kurup bir an önce işlevsel hale getirmek de mümkün olacak.

İLGİLİ HABER:  Maduro : Hava Yolu Şirketleri Yakıt Masraflarını Petro Olarak Ödeyecek

Bitcoin POS Cihazı

Bitcoin ATM’leri ile birlikte iQCashNow firması bir de Bitcoin POS cihazını kullanıma açacak. Özellikle Amerika’da yaygın olan bu sistem, kişinin yaptığı alışveriş sonrasında Bitcoin POS cihazı üzerinden ödemeyi Bitcoin olarak yapabilmesine olanak sağlıyor.

Bitcoin’in 5300 dolar seviyelerini zorlaması ile ilgili olarak yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz

Yorumlar

  1. Avatar Oğuz Can Nis 20, 2019
  2. Avatar Mert Nis 20, 2019

Cevap bırakın