İngiliz İş Adamlarının Kripto Para İlgisi Arttı

Son güncelleme: 25 Haziran 2019 12:52 am

Teknoloji  şirketi Citrix’in resmi bloguna göre, İngiliz işletmelerinin yüzde 50’sinin kripto para birimi satın aldığını ancak sadece yüzde 7’sinin Bitcoin’e (BTC) yatırım yaptığını gösteren bir anket çalışmasını yayınladı.

Kimler araştırıldı?
Araştırmada 250 ya da daha fazla çalışanı bulunan 750 İngiliz şirketi incelendi. Ankete katılan işletmeler ortalama 24 BTC’ye sahip olduklarını bildirdiler, bu da şuanki Bitcoin değerine göre yaklaşık 240.000 dolara denk geliyor.

Sahip oldukları kripto paralar nelerdir?
Anket yapılan tüm işletmelerin yüzde 93’ü kripto para yatırımlarının Bitcoin’den farklı diğer kripto paralar olduğunu söyledi.İşletmelerin yüzde 53’ü Litecoin (LTC), yüzde 43’ü Ethereum (ETH), yüzde 33’ü Ripple (XRP) ve yüzde 29’u Dash’a yatırım yapıyor.

Kripto para satın almaya neden karar verdiler?
Anket yapılan işletmelerin yüzde 40’ı banka ödemesi yapmak için kripto paraları kullanıyor, yüzde 32’si çalışanların ücretlerini ödemek için kripto para kullanıyor.Diğer işletmeler ise araştırma ve geliştirme faaliyetleri için kullanıyor.

Bitcoin’in 20.000 dolara yükselip 7000 dolanın altına düşmesinden sonra incelenen bazı işletmelerin fiyat yükselişinde Bitcoin satarak “tatmin edici bir kazanç” sağladığını bildirdi. Bitcoin son zamanlarda kademeli olarak yükseliş yaşarken ankete göre Bitcoin ile işlem yapan işletmelerin çoğu yakın gelecekte Bitcoin satma planları bulunmuyor.

Kaynak:Cointelegraph

Yorum Yok

Cevap bırakın