Sponsor Makale

Icrypex’te Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin almak karmaşık görünebilir, ancak Bitcoin almayı adımlara böldüğünüzde çok daha kolaydır. Biz de daha önce bitcoin alım satımı yapmamış ve  "Bitcoin nasıl alınır" diyen yatırımcılar için 4 adımdan oluşan bir bitcoin alım rehberi hazırladık. 

] }

Icrypex’te Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin almak karmaşık görünebilir, ancak Bitcoin almayı adımlara böldüğünüzde çok daha kolaydır. Biz de daha önce bitcoin alım satımı yapmamış ve  “Bitcoin nasıl alınır” diyen yatırımcılar için 4 adımdan oluşan bir bitcoin alım rehberi hazırladık.

 

1.Adım: Icrypex Üyeliğinizi Oluşturun

Icrypex üzerinden Bitcoin alabilmek için öncelikle icrypex.com internet sitemizden yeni üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Icrypex ile yapacağınız kripto para yatırımlarınızı bu oluşturduğunuz üyelik ile adınıza açılacak hesabı kullanarak güvenli bir şekilde gerçekleştireceksiniz.

icrypex’te bitcoin nasıl alınır? 2

 

www.icrypex.com’a giriş yaptıktan sonra  “Yeni üyelik oluştur” butonuna tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfada bilgilerinizi doldurduktan sonra üyeliğinizi oluşturun.

icrypex’te bitcoin nasıl alınır? 3

2.Adım: Üye Girişi ve Hesap Onayı

Oluşturduğunuz üyeliğinize, mail adresiniz ve kendi oluşturduğunuz şifreniz ile giriş yaptıktan sonra hesabınız için kimlik onayı sağlamalısınız. Bunun için Profil sayfasından kimliğinizin ön ve arka yüzü ile dilekçeli fotoğrafınızı ilgili alanlara kaydetmelisiniz.

icrypex’te bitcoin nasıl alınır? 4

Hesabınızın onayı sağlandıktan üyelik işlemleriniz tamamlanmış olacak ve yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

 

3.Adım: Para Yatırma İşlemi

Üyeliğinizi oluşturduktan sonra artık yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. İlk kez bitcoin yatırımı yapacak kişiler için ilk yatırım işlemi banka hesabı üzerinden para transferi ile gerçekleştirilebilir. Anlaşmalı olduğumuz Ziraat Bankası, Vakıfbank, Akbank veya Odeabank hesaplarımızdan seçtiğiniz hesaba para yatırma talebi oluşturduktan sonra, talep işlemi sırasında çıkan Icrypex Bilişim A.Ş.’ye ait IBAN numarasına yatırım yapmak istediğiniz tutarı kendi banka hesabınızdan transfer etmelisiniz.

icrypex’te bitcoin nasıl alınır? 5

 

 

 

icrypex’te bitcoin nasıl alınır? 6

icrypex’te bitcoin nasıl alınır? 7

Aşağıda yer alan örnek görselde Akbank hesabımız için oluşturduğumuz bir talep için ekran görüntüsü bulunmaktadır.

 

 

4.Adım: Bitcoin Alım İşlemi

Artık Bitcoin almaya hazırsınız! Bu andan itibaren yapmanız gereken alım işlemi için emir girmektir. İsteğinize bağlı olarak anlık piyasa fiyatından alım yapabileceğiniz gibi kendi belirlediğiniz bir fiyattan alım yapmak üzere de emir girebilirsiniz. Kendi belirlediğiniz fiyattan alım satım yapmak için “Limit” bölümünü; anlık fiyattan işlem yapmak için “Market” bölümünü kullanabilirsiniz.

Örneğin anlık fiyattan 100 TL lik hemen alım yapmak istediniz. Öyleyse market emir ile işlem gerçekleştirebiliriz. ‘’MİKTAR TRY’’ bölmesine 100 yazdıktan sonra ‘‘ALIŞ YAP’’ butonuna tıklayarak bitcoin alımını tamamlayacaksınız.  Keyifli yatırımlar dileriz!
icrypex’te bitcoin nasıl alınır? 8

 

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Kointimes, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Kointimes, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu