ICO Dolandırıcılıkları İçin Dikkat Edin

ICO Dolandırıcılıkları İçin Dikkat Edin

İlk madeni para teklif (ICO) alanı, teklif türlerini yürüten şirketlerin sayısının çarpıcı bir şekilde artması ve bununla birlikte hızlı ve kolay hileli etkinlik yapma potansiyeli nedeniyle son 12 ay boyunca risk taşıyor.

Görünürde iyi projeler için birkaç milyon Dolar’ın bir kısmının bir parçası olarak gerçekleştirilen bir dizi ICO’yu gördük, ancak yayınlanmasından sonra söz konusu şirketlerin “karanlık” olduklarını ve bu projelerde sunulan kilometre taşlarından herhangi birinde başarısız olduklarını bildirdiler. İlk yatırımın çizdiği beyaz kağıt.

Şimdi, böyle bir örneğe daha sahibiz – Confido.

Şirketin operasyonel faaliyetini çevreleyen sözde hukuki konularda birkaç gün iletişimden sonra Confido temelde ışıkları kapattı, tüm iletişimi kapattı ve çevrimiçi varlığını tamamen kaldırdı. Artık bir web sitesi mevcut değil, kurumu açan kişinin özel Facebook hesabını silmek için sosyal medya etkinliği ya da tarihi etkinlik görüntüleme olanağı yok – aynı zamanda – sözde kurucusu.

Söz konusu adam, Who.is’de şirketin alan adı sahibi olarak Berlin’de bir konut adresinde kayıtlı olan Joost van Doorn’dur. Tabii ki, van Doorn’un görünen aldatmacanın arkasındaki kişinin görüleceği ve hiç olmazsa yakın vadede ortaya çıkmayacağı (muhtemelen) ortaya çıkıp çıkmadığı.

Belirteç şu an için hiçbir şey için işlemiyor, karanlık hit basıncının sözcüğünün arkasında değeri% 97’ye yakın bir düşüşe sahip. Başlangıç ​​sermayesinin gönderildiği adres, ETH’den tamamen silinmiştir.

Fırsatlar, önümüzdeki 12 ay içinde ICO alanını vurduğunu gördüğümüz bu tür etkinliklerden son olmayacak gibi görünüyor. Düzenleme ideal değildir, ancak görünüşte dolandırıcılık faaliyetlerine karşı korunma katmanı olarak gereklidir.

kaynak:ccn

Bir önceki yazımız olan FinTech Anlaşması İmzalamak İçin Dubai ve Avustralya Bir Araya Geldi başlıklı makalemizde , ve dubai hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply