IBM, Ön İşleme Birimini Geliştiriyor

İsviçre’deki Zürih’teki International Business Machines (IBM) araştırma laboratuarı, makine öğrenme algoritmalarının yeni bilgileri daha hızlı absorbe edebileceği bir hız elde edebilen yeni bir ortak önişleme bloğu geliştirdi.
Bu tür gelişmelerin AI müttefik endüstrisinin yararına olacağı bekleniyor. IBM Zurich Thomas Parnell’in matematikçisine göre, AI öğrenme süreci için 10 kat hızlı bir genel çözüm geliştirdiler.

Araştırma laboratuvarına göre, buluşun temel amacı, AI makinelerinin yeni bilgiler öğrenebilme hızını arttırmaktır.

Bir veri akışındaki önemli bilgileri filtrelemek için matematiksel ikiliği kullanan ve gerekli olmayan bir metni yok sayan bir blok esas olarak büyük veri makinesi öğrenimi için tasarlanmıştır.

Büyük potansiyele rağmen üniteyi iyileştirmek ve ticari kullanıma hazır hale gelmeden önce hala çok şey var. Şirket, sistemi IBM bulutunda geliştirmeye devam etmeyi planlıyor, burada Duality-Gap tabanlı Heterojen Öğrenme adı verilecek.

Yapay istihbarat endüstrisindeki yüksek güncel trend göz önüne alındığında, şirket bu keşfinden büyük fayda sağlayabilir. Bununla birlikte, şirketin bu yeni teknolojiyi geliştirip geliştiremeyeceğini ve yakın gelecekte gerçek dünyada nasıl çalışacağını görmek gerekiyor.

KAYNAK:BTCNEWS

 

Bir önceki yazımız olan Apple, Blockchain'in Kullanımı İçin Patent Başvurusunda Bulundu başlıklı makalemizde , ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply