Hut 8 Madencilik Firmasından Büyük Zarar

Kanada çıkışlı faaliyet gösteren Hut 8 Madencilik firması paylaştıkları bilanço tablosunda yer alan verilere göre geçen yıl içinde 50 milyon dolar civarında bir kazanç sağladı. Ancak şirketin zararı kazancından çok daha fazla. Hut 8 tam olarak 140 milyon dolar zarar ettiğini açıkladı. Bu da 50 milyon dolarlık kazancın bile şirket için hiçbir şey sağlamadığını göstermekte.

Hut 8 şu anda pek çok insan tarafından dünyanın halka açık olan en büyük kripto para madencilik firması olarak biliniyor. Bunda şirketin geçmişte yapmış olduğu önemli girişim ve tanıtım faaliyetlerinin de faydası büyük. Şirket 2018 yılı içinde net 49.4 milyon dolarlık bir kazanç elde etti. Faizler, amortisman giderleri ve vergiler öncesindeki kar ise net 19.3 milyon dolar olarak açıklandı. Kasada kalan bu paraya rağmen şirketin geçen sene kasasından çıkan net paranın ise 136.7 milyon dolar olduğu oraya çıkıyor.

Hut 8 Madencilik Firmasından Büyük Zarar

Hut 8 Madencilik Firmasından Büyük Zarar

85 Adet Madencilik Merkezine Sahip

Dünya çapında sahip olduğu toplam 85 madencilik merkez olan Hut 8 madencilik firması yine geçtiğimiz yıl piyasaları alt üst eden kripto para kışından sonra diğer madencilik firmaları gibi büyük bir zararla karşı karşıya kaldı. Genel anlamda tüm kripto paraların değerinin %80 oranında düştüğü bir dönemde firma da bundan nasibini aldı. Sadece Bitcoin’in başlı başına düşmesi dahi Hut 8’in derinden etkilenmesine yetti. Bu düşüşten sonra başta Bitmain gibi dünyanın en büyük madencilik firmalarından bir tanesi olarak görülen firma da küçülmeye gittiğini açıklamıştı. Bitmain’in dahi bu kadar etkilendiğini düşündüğümüzde Hut madencilik firmasından bu kadar zarar ettiklerini duymak pek de şaşırtıcı bir durum olmuyor.

Hut 8’den yapılan son açıklama Bitcoin’in nispeten biraz düzelme eğilimine girmesiyle birlikte yeniden işlem yapabilme gücüne ulaştıkları yönünde.

Bitcoin’in e son kırdığı rekor hakkında yazdığımız yazıyada buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın