Huobi ve OKEx, Yaklaşan Ethereum Konstantinopolis Sert Çatalını Destekleyecek

Önde gelen kripto para borsalarından olan OKEx ve Huobi Global, son açıklamalara göre , 14-18 Ocak tarihleri ​​arasında gerçekleşeceği tahmin edilen Ethereum ( ETH) Konstantinopolis sert çatalı destekleyecek.

Konstantinopolis sert çatalı, Ethereum blok zincirini temelde değiştirmesi gereken bir yükseltmedir, senkronize zincirler tüm sisteme kapsamında güncellenir. Sert çatal, iş kanıtı ( PoW ) ‘dan daha enerji verimli bir risk kanıtı ( PoS ) fikir birliği algoritmasına geçişi yumuşatmak için ayrı Ethereum İyileştirme Teklifleri ( EIP ) içerir .

Huobi ve OKEx, Yaklaşan Ethereum Konstantinopolis Sert Çatalını Destekleyecek

OKEx’in, Ethereum çekirdek geliştiricilerin Aralık ayının başında sert çatalı başlatmayı kabul ettiği sayı olan 7.080.000 blok yüksekliğindeki tüm OKEx hesaplarının bir görüntüsünü alacağı bildiriliyor . Borsa, işlemcileri ETH jetonlarını sert çatal için tüm teknik gereklilikleri yerine getireceği için borsaya koymaya çağırıyor.

İLGİLİ:  Kanadalı Genç Milyon Dolarlık Kripto Çaldı

Huobi ayrıca sert çatalı da destekleyecektir. OKEx’e benzer şekilde Huobi, müşterilerine sert çatalla ilgili tüm teknik sorunlarla daha iyi baş edebilmeleri için ETH’lerini Huobi Global’e yatırmalarını tavsiye ediyor. Borsa ayrıca 7,080,000 blok yüksekliğinde sert çatalı bekliyor.

Ethereum, ademi merkeziyetçi uygulamalar ( DApps ) için bir platform olarak tasarlandı ve ağın bu amaca daha iyi uyması için geliştirilmesinde dört ana yükseltme yapıldı. Ethereum Vakfı’nın nihai hedefi, Vitalik Buterin’in vizyonunu takip etmek ve PoW’dan PoS protokolüne geçmek, ki bu da madencilik ve ölçeklenebilirlikle ilgili problemleri açıkça ele alacak .

Bir kez piyasaya sürüldüğünde, iyileştirmeler Ethereum blok zincirini kökten değiştirerek, geriye dönük uyumlulukları önleyen bir dizi yeni yükseltme yoluyla değiştirilecek, yani düğümler ya tüm sistemle senkronize olarak güncellenmeli ya da ayrı bir blok zinciri varlığı olarak çalışmaya devam etmelidir.

İLGİLİ:  Kripto Para Haber Değerlendirilmesi Ve Kadınlar Günü

Bugün, Ethereum akıllı kontrat geliştiricileri, ağda GPU tabanlı madenciliğin verimliliğini artıracak yeni bir çalışma kanıtı ( PoW ) algoritması olan “ProgPoW” uygulamak için geçici bir fikir birliğine vardı . Devler, ProgPoW’u İstanbul’un lansmanından bir süre önce, tek başına fakat sistem çapında bir yükseltme olarak yaymaya eğildi – ProgPoW için tam zamanlama bir sonraki dev’in 18 Ocak’taki toplantısında tartışılmaya devam edecek.

Yorum Yok

Cevap bırakın