Huobi Borsası Dogecoini Listeledi !

Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında gösterilen  Huobi borsası, yakın zamanda en çok konuşulan kripto para birimi Dogecoin (DOGE)  ile alakalı  DOGE yatırımcıların yüzünü güldüren bir haber yayınladı. Huobi Global konu hakkında yaptığı açıklamada DOGE’yi borsada listelediklerini ve ilk olarak DOGE/BTC, DOGE/ETH ve DOGE/USDT ile işlemlerin başlayacağını ilan etti.

Dogecoin Uçuşa Geçti

Dogecoin bilhassa Nisan ayının ilk günlerinden beri uzun süredir sergilediği durgunluğuna son verdi.ve Elon Musk’ın yorumları ve göreve gelmesi  ile değerine değer kattı. SpaceX ve Tesla gibi firmaların kurucusu olan Musk, geçtiğimiz 2 Nisan tarihinde attığı bir tweet ile Dogecoin’in kendi favori kripto para birimi olduğunu belirtmiş ve akabinde olaylar birbirini tetikledi.

Dogecoin’in Twitter hesabı yaptığı bir anket ile Elon’u CEO seçtiğini açıklamış ve daha sonra Musk gerçekten de Twitter profilinde kendisini Dogecoin CEO’su olarak ilan etmişti. Jackson Palmer tarafından 2014 yılında yaratılan kripto para birimi bu olay sonrası artışa geçti ve %30 üzeri bir ivme ile toplam piyasa hacmi açısından 26. sıradan 22. sıraya kadar ilerledi.

İLGİLİ HABER:  Binance America Tezos (XTZ) Listelemeye Başladı

Bitcoin İşlemleri Tıkanma Noktasına Geldi haberini buradan okuyabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın