Holochain Nedir, Holochain Nasıl Alınır, Holochain Fiyatı nedir?

0

Holochain (HOT) nedir?,  Blockchain’e alternatif olması amacıyla ortaya çıkarılmış olan bir projedir. Holochain’i Blokchain’den ayıran en önemli özellik işlemlerin sadece eşler arasında doğrulanmasının yapılması. Blockchain’de ise ağ üzerinde bulunan herkes tarafından işlemlerin doğrulanması gerekmekte. Peki, bunun avantajı nedir? Bunun avantajı Holochain işlemlerinin sadece eşler arasında doğrulanmasından dolayı çok daha hızlı bir şekilde yapılması ve ağ üzerinde işlem yoğunluğundan kaynaklı bir yavaşlığın oluşmaması. Şirket yetkilileri Blockchain’den çok önce çalışmalarına başladıklarını söyleseler de proje 2018 yılının Nisan ayında piyasaya girdi. İnsanların akıllarındaki soru doğal olarak Holochain ile zengin olmak üzerine kurulu.

Holochain Yorum

Holochain DHT’ler torrent postları gibi düşünebiliriz.Lakin torrent sistemlerinde  eşler zinciri çevrim dışı olduğu için veri paylaşımları pasif olur. Bu durumun yerine Holochain DHT’si eşler çevrim dışı  olup olmaması eşlerin çevrim dışı olup olmaması veriyi etkilemez, node’lar etkisiyle veri canlı tutulur, diğer katılımcılarda bu verilere ulaşabilir. Ek olarak Holochain belirli kurallarından kaynaklı torrent’te de olduğu gibi zararlı hack yazılımların ağa yüklenmesinin önü kesilir ve engellenir.

Holochain Nasıl Alınır

Holo (HOT) kripto parası Holochain bir çok kripto para borsasından alabilirsiniz. Başta binance olmak üzere portföyünde yer veren bütün kripto para borsalarından alabilirsiniz. Önerimiz işlem hacmi fazla olan borsalardan alım satım yapmanızdır.

Holochain geleceği,  Holochain fiyat tahmini

1 holochain 0.007371 TL‘dir.  Büyük bir yatırımcı kitlesi olmasına rağmen holochain bir türlü istenilen değere ulaşamadı. Yatırımcıları genel olarak büyük zarara uğrattı. Diğer kripto paralar gibi gizlilik esaslı olmayışıda yükselişini etkileyen durumlardan biridir. Holochain alt yapısı kullanılarak bir çok merkeziyetsiz uygulama yapılabilir. Örneğin facebook olmadan sosyal bir platforma geçiş olabilir yada merkeziyetsiz bir wikipedia düşünebiliriz.

Holochain Grafik, Holochain fiyat

Aşağıdaki grafiğe bakarak; Holochain fiyatı, Holocain fiyat, Holochain ne kadar, Holochain grafik, Holochain Yorum, Holochain investing, Holocahain coinmarketcap sorularına cevap bulabilirsiniz.

Merkezsiz Ağ Nasıl Çalışıyor?, Holochain’i Farklı Kılan Nedir?

Aslında Holochain mantığı bugün evlerde yapılan madencilik ile benzer özellikler gösteriyor. Farklar arasında ise Holochain’in kendi üretimi olan HoloPort adını verdikleri değişik cihazların olması. Aslında bu cihazlar yüksek güçleri olan birer süper bilgisayar. Kapalı bir metal kutu şeklide olan bu bilgisayarların üzerinde bir Ethernet portu bulunmakta ve bu port ile internete bağlanmakta. Firmanın normal kullanıcı bazlı ev bilgisayarları ile birlikte çalışmamasının sebebi de veri aktarım hızını gerçekten önemsiyor olmaları.

Holoport
holoport

Holochain ekibi bu projenin başarılı olup olamayacağı ile ilgili green paper adını verdikleri bir doküman yayınladılar. Bu doküman üzerinde toplamda 6 adet madde bulunmakta. Bu maddelerin 4’ü projenin hangi nasıl başarısız olabileceğini, 2’si de nasıl başarılı olabileceğini anlatmakta. Göründüğü gibi Holochain ile zengin olmak projenin sahipleri tarafından dahi olasılıklar üzerinden cevaplanıyor. Olumsuz senaryolar, kendi projelerinden daha iyi bir projenin yapılması, testlerde başarısız sonuçlar alınması ve sistemsel hatalar sonucunda güven kaybedilmesi, HoloPort’ların dağıtımında sorun yaşanması ve her şeyin harfiyen yapılmasına karşın insanların yine de kullanmaması olarak açıklanıyor. Olumlu senaryolar ise Holochain ağının hosting pazarını domine etmesi ve büyük uygulamaların Holochain’i tercih etmeleri.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.