Hırvatistan Kripto Para Denetim Topluluğu Oluşturdu

Hırvatistan’ın Blokchain ve Kripto Para Derneği (UBIK), bir kripto topluluğu oluşturmak, halkı eğitmek ve Hırvatistan’da düzenleme geliştirmek amacıyla 13 Şubat tarihinde kurulmuş bir özdenetim kuruluşudur. UBIK bloguna göre, resmi olarak 17 Şubat’ta dün çalışmaya başladı.

UBIK yönetim kurulu, kripto paralardan elde edilen geliri sermaye kazanımı olarak vergilendirilmesini, İlk Madeni Para Tekliflerinin(ICO) düzenlemelerini ve kripto para madenciliği alanlarını görüşmek üzere 9 Şubat tarihinde Hırvatistan’da Vergi Dairesi Merkezi Ofisi ile görüştü.Hırvat Bitcoin Portalına göre, Vergi Dairesi üyelerinin vergi kanunlarına giren konularda çözüm bulmaya istekli olduklarını yazıyor.

İLGİLİ:  OpenLibra 4 olası ortağını kaybetti!

17 Şubat’taki duyuru, şimdiye kadar UBIK’e 70’den fazla üyenin katıldığını bildirdi. Bitcoin Group Zagreb buluşmasına ev sahipliği yapan UBIK organizatörlerinden Nikola Škorić, Blockchain girişimlerinin Hırvatistan’ın dışında kalması için bir ortam yaratmayı umduğunu belirtti.

Hırvat gazetesi, 4 milyonluk bir ülkenin 25.000’den fazla Hırvatın kripto para yatırımı yaptığını belirtti.

Bu haftanın başlarında yedi büyük kripto para şirketi, Birleşik Krallık kripto endüstrisinde kendi kendini düzenleyen bir organ olan CryptoUK’yu oluşturmak üzere bir araya geldi. CryptoUK, Bitcoin ve kripto para birimlerinin kara para aklama ve diğer yasadışı faaliyetlerde kullanılmasını önlemek için İngiltere ile birlikte çalışacak.

İLGİLİ:  Amerika Bir Kripto Dolar Çıkaracak mı?

Kaynak:Cointelegraph

Yorum Yok

Cevap bırakın