Bitcoin Haberleri

Hindistan Polisi 64 Bitcoin Çalan Kadını Yakaladı

] }

Hindistan’daki polis memurları, eski işvereninden 64 bitcoin (yaklaşık 430.000 $ değerinde) çalan bir kadını tutukladı. Times of Hindistan’ın bildirdiğine göre, 26 yaşındaki kadın Ayushi Jain Bengaluru merkezli Bitcipher Labs için çalıştı ve bu yılın başlarında bitcoin çaldı.

Bitcipher Labs’in kurucu ortağı Ashish Singhal, hırsızlığı fark etti ve Jain’in tutuklanması için polise şikayette bulundu.

Bitcoin Nasıl Çalındı?

Ben, Vimal Sagar Tiwari ve Govind Kumar Soni, BitCipher Labs adına bir donanım cüzdanına sahibiz. Özel anahtarlar üçümüz arasında tutuldu. Son zamanlarda, 11 Ocak – 11 Mart tarihleri arasında 63.5 bitcoinin (36.662.259 Rs) çalındığını ve SwapLab borsasıyla aktarıldığını tespit ettik. ”

BitCipher Labs’ın hangi işi yürüttüğü belirsizliğini koruyor. Polis, kadını Çarşamba günü gözaltına aldı ve çalınan tüm fonları geri aldı.

“Tüm tarihleri içeren bir dizüstü bilgisayarı ele geçirdik, Ayushi’nin parolayı nasıl kullandığını ortaya çıkardık. Ocak ve Mart ayları arasında taksitle para çalmış. Perşembe öğleden sonra tüm tutarı geri kazandık, ”dedi.

The New Indian Express’in bir başka raporu, Jain’in kendi kripto borsasını başlatmak için bitcoinleri çaldığını ve bitcoinleri monero’ya dönüştürdüğünü ve daha sonra bunları Binance hesabına aktardığını gösteriyor. Polis raporunda “Kadın çalınan bitcoinleri orijinal sahiplerine geri aktarmak için gönüllü oldu ve bunu yaptı” dendi.

Bu olay Bitcoin hırsızlığının sadece borsalarla sınırlı olmadığını, insanların da istedikleri zaman bitcoin çalabileceklerini bize gösterdi. Bu hırsızlık olayı hiçbir şekilde dolandırıcılık yapılmadan direkt olarak cüzdandan çalınması sebebiyle de tarihe geçti. Geçmişte yapılan pek çok hırsızlık olayı dolandırıcılık yaparak gerçekleşmişti. Kendilerini kripto para sahiplerine ünlü olarak tanıtan hırsızlar onlardan bir şekilde ya Bitcoin hesaplarının bilgilerini almış ya da kendilerini bir yardım kuruluşunun patronu olarak göstererek bağış adı altında kripto para almıştı.

blank

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu