Hindistan Kendi Kripto Parasını Mı Üretecek ?

Bitcoin ve diğer kripto paraları yasalaştırmaya çalışan bunların dışında kendi alternatif kripto parasını yapmayı düşünüyor. ’ın teknolojik olarak dünyanın sayılı yazılımına sahip ülkelerinden biri olduğunu düşünürsek kendi yaratma düşüncesini daha iyi anlayabiliriz. 1996 yılında 734 milyon dolar olan yazılım ihracatının, 2001’de 6 milyar dolara ulaşması da bunu ortaya koyuyor. Üstelik ihracatta en büyük alıcı ise başta ABD olmak üzere Batı ülkeleri.. Şuan 14 milyar dolara ulaşmış durumunda eğer yeterli önemi verirse Bitcoin’e karşı muazzam bir rakip çıkacaktır.

Hindistan merkez bankası kripto paralar için güvensiz para sistemi olarak nitelendirdi . Olayın anekdotu en iyi oldukları alanda kendilere ait bir kripto para yaratmak ve bu alanda ilerlemektir . Bir çok ülke kendi kripto parasını yaratma arzusunda ancak bu kolay bir süreç değil , şu an zaten 500 ile 700 arasında coin paraları var , acaba Hindistan kendi parasını çıkarırsa diğerleri gibi mi olacak yoksa Bitcoin kadar değerli bir coin mi olacak bunu zaman gösterecek.

Hindistanlı yetkililerin sanal paranın çok abartıldığını düşünüyorlar , bunun sebebi coin teknolojisini tam olarak algılanmamasına bağlı olduğunu düşünüyoruz. Lakin kendi para birimleri ola rupi ye karşı alternatif bir para üretmeyi düşünmeleri bile coin dünyası için umut verici ve son derece mutlu edici bir olaydır.

Teklif Hindistan devleti tarafından görüşülüyor , kabul edilirse yasal değişilik ve düzenlemeler yapması gerekmekte bu şu anlama gelmektedir , bu zaman alıcı bir süreç olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Japonya'nın İlk Lisanslı Bitcoin Borsası Kim Oldu? başlıklı makalemizde bitcoin, ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply