Hindistan Federal Bank Ripple İle Ortak Oldu

Son güncelleme: 14 Haziran 2019 06:48 pm

Pek çok banka kripto paralara mesafeli durmaya çalışırken bir Hindistan Bankası olan Federal Bank Ripple ile ortak oldu. Hindistan’ın en büyük bankası durumunda olan Federal bank bu sayede Ripple’ın uluslararası havale sisteminden faydalanabilecek.

Ripple cephesinden bakıldığında bu durum oldukça önemli. Ripple şu anda ileri doğru ivmelenme gösteren kripto paralar arasında öncü olarak nitelendirilebilecek bir konumda. Bu ortaklık aynı zamanda kripto paranın Hindistan sınırları içerisindeki rolünü de güçlendirmiş olacak.

İki gün önce Hindistan’ın en büyük özel bankası olan Federal Bank bir açıklama yaparak Ripple ile bir ortaklık anlaşması imzaladıklarını duyurdu. Aynı saatler içinde Federal Bank, Birleşik Arap Emirlikleri’nde iki yeni havale platformu da kurdu. Bu sayede Birleşik Arap Emirliklerinden Hindistan’a yapılacak olan ödemelerin çok daha hızlı olacağı öngörülüyor. Federal Bank Ripple ile ortak olması en çok Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan Hindistan vatandaşları için yararlı olacak. Birleşik Arap Emirlikleri’ne çalışmaya gelmiş hiç de azımsanmayacak satıda Hindistanlı bulunuyor.

Hindistan Federal Bank Ripple İle Ortak Oldu

Hindistan Federal Bank Ripple İle Ortak Oldu

Federal Bank 1.5 Milyar Dolar Kar Elde Etti

Geçtiğimiz yıl 1,5 milyar dolar kar eden Federal Bank aynı zamanda Hindistan’da yapılan havale işlemlerinin %15’lik kısmına sahip. Bu anlaşma ile birlikte Federal Bank Blockchain teknolojisinde öneli avantajlara da sahip olacak.

İLGİLİ HABER:  Facebook Kendi Coinini Haziran Ayında Çıkarabilir !

Bankadan yapılan açıklama da ise bu anlaşma sonucunda Ripple’ın gelişmiş teknoloji konusunda Federal Bank’a yardımcı olacağı açıklandı. Ripple’ın yaptığı bu gibi anlaşmalar hızlı bir şekilde sektördeki yerini sağlamlaştırdığınız da gözler önüne sermekte. Bundan sonraki beklenti ise Ripple’ın farklı ülkelerde bulunan çeşitli bankalarla benzer anlamalar imzalayıp kripto para dünyasındaki önemli figürlerden bir tanesi haline gelmez. Ancak tabi ki bu kadar kısa süre içinde gerçekleştirilebilecek bir şey değil.

Binance’ın sildiği altcoinler ile ilgili yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın