Sıkça Sorulan Sorular

Hedera Hashgraph günümüzde adını çokça duyduğumuz Blockchain ağının bir benzeri, hatta daha iyisi diyebiliriz

Altcoin

Hedera Hashgraph Nedir? HBAR Nasıl Alınır?

Hedera Hashgraph günümüzde adını çokça duyduğumuz Blockchain ağının bir benzeri, hatta daha iyisi diyebiliriz.

Hedera Hashgraph Nedir?

Hedera Hashgraph günümüzde adını çokça duyduğumuz Blockchain ağının bir benzeri, hatta daha iyisi diyebiliriz. Günümüzde başta bankalar olmak üzere siber güvenliğe ihtiyaç duyan birçok şirket, özellikle finansal şirketler, blockchain ağını siber güvenlik için kullanıyor. Hedera Hashgraph ise blockchain’den daha iyi özellikler sunarak yeni siber güvenlik ağı olmayı hedefliyor. Hedera Hashgraph nedir sorusuna cevap olarak daha detaylı bir inceleme yapalım.

Hedera Hashgraph şirketlerin ve kullanıcıların güvenli işlem yapabilmesi için uygun bir blok zinciridir. Her blok zincirinde olduğu gibi bir çalışabilmesi için bir kripto coine ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyacı karşılamak için HBAR adında bir kripto coin çıkarttılar.

HBAR Nedir? HBAR Fiyatı

HBAR, Hedera Hashgraph blok zincirinin kripto para birimidir. HBAR gücünü Hedera Hashgraph ağından aldığı için saniyede yapılacak işlem kapasitesi çok yüksektir. Bunu sayısal rakamlarla açıklayabiliriz. Bitcoin saniyede 3 işlem yapabilmekte, Etherium 12 işlem yapabilmekte. Lider iki para kripto coin bu kadar işlem yapabiliyorken HBAR saniyede tam 10000 işlem yapabilmektedir. Burada da Hedera Hashgraph ağının gücünü görmüş oluyoruz.

HBAR fiyatı güncel olarak 0.03 dolardır. Şu an HBAR’ın piyasa değeri 168 milyon 700 bin dolar küsürdür. Bunun 167 milyonu ise dolaşımdadır.

HBAR Nasıl Alınır?

Hedera Hashgraph’in göz bebeği olan HBAR Coin bir çok global borsada yayınlandığından dolayı alması zor değil.

HBAR’ı iki yöntemle alabilirsiniz. Birincisi Hedera Hashgraph platformunu kullanmak;

  1. hedera.com adresine gidin.
  2. Yukarıdaki menüden “HBAR” seçeneğine tıklayın.
  3. Eğer bir hesapla giriş yaptıysanız buradan kendinize uygun seçenekle HBAR alabilirsiniz. Eğer hesabınız yoksa sağ üstteki “Get Started” butonuna tıklayarak kolayca bir hesap oluşturabilirsiniz.

İkinci yöntem ise global borsalar aracılığıyla piyasadan HBAR almak;

  1. Kayıtlı olduğunuz bir borsaya giriş yapın. Eğer yoksa, bilindik borsalardan birinde hesap oluşturmalısınız.
  2. Bulunduğunuz borsada “HBAR” yazarak arama yapabilirsiniz. Size uygun olan bir peri seçerek alım satım yapmaya başlayabilirsiniz.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu