Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Harmony Coin Nedir ve Nasıl Alınır?

Harmony, merkezi olmayan uygulamaların (DApps) kullanımı ve geliştirilmesi kolaylaştırmak için tasarlanmış blockchain platformudur

] }

Harmony, merkeze bağlı olmadan çalışan uygulamaların (DApps) işletilmesini ve geliştirilmesini basitleştirmek için geliştirilmiş blockchain sistemidir. Bu sistem ile hızlı bir şekilde blokların oluşturulmasına dayanarak merkeziyetsiz uygulamaların işleme yöntemini yenileyerek geliştirmeyi amaçlamaktadır. Harmony’ nin yeni projesinde 2021 yılının sonunda çapraz zincir altyapısı ve çapraz parça sözleşmeleri ile tanıtılması bekleniyor.

Bu yeni sistemin geliştiricisi ve CEO’su Stephen Tse olup Pensilvanya Üniversitesi’nde doktora yapmaktadır. Çalışmalarında kriptografik özellikler ve türleri üzerine odaklanmıştır. Oldukça başarılı bir eğitim ve çalışma hayatına sahip olan Stephen, 2014 yılında Apple’ da en önde gelen mühendislerden biri olarak çalışmıştır. Daha sonra da 2017 yılında Harmony’ i geliştiren araştırmacı, Amazon, Google, Microsoft gibi kuruluşlarda çalışan araştırmacılardan 12 kişilik bir çalışma ekibi kurmuştur.

Yapılan işlemlerin kısa zamanda gerçekleşmesine ve doğrulamaya dayanarak çalışan sistem ana ağı, blok oluşturmada bir çığır açmayı hedefliyor. Şirket, parçalama sürecini net olarak tanımlayarak node doğrulama zamanlarını büyük oranda azaltmayı başardı.

Nodeların bozulmasını önlemek ve doğrulama prosesini güvenli hale getirmek için Harmony, objektif ve tahmin edilemeyen üyelik için VRF (Verifiable Random Function) tanıttı. Bu, Nodeların ve doğrulayıcıların gelişigüzel bir şekilde yerleştiği anlamına gelir.

Geliştirdikleri bu sistemle, Proof of Stake (PoS) iş birliğinin yeni türünü kullanıcılara sunmaktadır. EPoS (Effective Proof of Stake) olarak bilinen bu metot birçok doğrulayıcıdan aynı anda olmak üzere depolamaya izin vermektedir. Bu konsensüs metodu bu ağ üzerinde değerlendirilen sharding yöntemi ile tutarlı olarak ayarlanmıştır. Proof of Work (PoW) işleme sürecinin tersine, EPoS daha kısa sürede işlem süresi ve ileri ölçeklenebilir şeklinde geliştirilmiştir.

PoW  daha ağır elektrik ve matematiksel yetenek gerektirse de, depolama konusunda karar verilmiş protokol yöntemleri, sistem üzerinde doğrulayıcı olan birçok sayıdaki kripto para sahibine dayanmaktadır. Harmony ekibi, daha fazla node operatörünü kendisine çekmek için ve katılımını sağlamak için depolama teşviklerini de büyük oranda artırmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Ekip çalışmalarını yalnızca ağ nodeları üzerine değil, aynı zamanda blok zinciri derecelerinin her birini cihazlar, yapılan işlem türleri ve depolama olmak üzere her üç yönü de hesaba katarak doğrusal olarak ölçeklendirmekte ve o şekilde parçalara ayırdıklarını da belirtmişlerdir.

Geliştirilmiş olan bu ağ ile geniş bir kitle tarafından kullanılan ve idare edilen açık bir sistem oluşturmayı amaçlamaktadırlar. Buna da Pangaea ismi verilmiştir. Var olan binlerce Harmony ağındaki nodelar, şimdiye kadar 640 kadar topluluk tarafından yönetilmiş olup, var olan bu nodeların hepsi BTC ve ETH nodeları ile uyumludur.

Harmony Coin Nedir?

Harmony Coin (ONE), bu ağ sisteminde kullanılan bir kripto para birimi olup, depolama ya da staking işlemlerinde aktif olarak kullanılabilen bir Token’dır. Diğer birçok kripto para biriminde olduğu gibi bu Coin’de herhangi bir merkeze bağlı olmayan ve izlenemeyen bir sisteme ait olarak geliştirilmiştir.

Harmony ekonomi ekibi uzun vadede yüzde 3 oranında olmak üzere yıllık ihracı yaklaşık olarak 441 milyon Token ile kota oluşturduklarını duyurmuştur.

Harmony Coin Yorum

30‘dan fazla borsada listelenen Harmony (ONE) Coin, 17.03.2021 tarihi 02.22 saatinde $0.08427’ dan işlem görürken son 24 saatlik hacmi $267,917,554’dür. ONE Coin, 12,961,236,852 toplam arzının 9,284,221,852’si dolaşımdadır. ONE Coin’i listeye girdiği her borsadan uygun olan pariteler üzerinden satın alabilirsiniz.

Harmony (ONE) Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

 

Harmony Coin Nasıl Alınır?

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance borsası aracılığı ile de bu Con’i satın alabilirsiniz. Bunun içinde borsaya ilk önce kaydınızı yapmalısınız ve ardından hesabınıza Papara ya da Advcash gibi cüzdanlardan itibari para gönderimini sağlamalısınız.  Bu Coin’i, Binance borsasından ONE/USDT, ONE/BUSD ya da ONE/BNB pariteleri üzerinden satın alabilirsiniz.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu