] }
Coin Haberleri

Hangi ICO ve Token’ler Sahte Çıktı ?

ICO Dolandırıcılıkları

Son zamanlarda, Jelurida şirketi şaşırtıcı bir şekilde kendi Nxt platformunda sahte belirteçler konusunda uyarıda bulundu. Özellikle, dolandırıcılık belirteçleri, kullanıcıları ve potansiyel yatırımcıları kolayca karıştıran Nxt cüzdan içine yerleştirilen pazar aracılığıyla satılıyordu.

NXT ve Ardor projelerinin ardındaki şirket, başka bir ICO planlıyor ve şu anda aracı simgeleri satıyor. Fakat bazı kullanıcılar sahte Jelurida belirteçleri satın almakla dolandırıldı.

İlgili Makaleler
  • Binance Coin Nedir? Binance Coin Fiyatı Ne Kadar? Yazıya Git
  • Dogecoin Nedir? Dogecoin’in Fiyatı Ne Kadar? Yazıya Git
  • Bitcoin’de Short ve Long Nedir? Yazıya Git
  • Bitcoin Boğa Sezonu Son Durumu? Yazıya Git
  • Bitcoin Yükselişe Ne Zaman Başlayacak ? Yazıya Git

Sahte Agrello Tokenleri

Estonya’daki blok zincir kuruluşu Agrello, taklit simgeleri ile uğraşıyor. Bir noktada, şirketin ana web sitesi klonlandı. Belirli bir Ethereum adresine para göndermeden önce URL’yi kontrol etmeyi alışkanlık haline getirin. Çift ve üçlü tüm sosyal medyayı ve kanalları kontrol ederek belirteç satan şirket ve projenin doğruluğunu kontrol edin.

Dolandırıcılık kalabalığına bağlantılar, e-posta veya diğer istenmeyen mesajlarla da ulaşabilir. Phishing girişimi olabilecek bir e-posta aracılığıyla satış sayfalarına girmekten kaçının.

OTC Piyasaları

OTC pazarlarının belirteçleri için çok dikkatli olun. Simgelerini kontrol etmeyi talep eden Token Trade gibi kaynaklar bile tüm bilgilere bayılıyor ve bir aldatmaca özlüyor olabilir.

Sahte ERC-20 Simgeleri

Şans eseri, Etherscan bir simge hakkındaki tüm ayrıntıları ortaya çıkaran güçlü bir araçtır. İkincil piyasada bir simge satın alıyorsanız, sözleşme numarasını isteyebilirsiniz.

Ve sonra alıcı cüzdan kontrol edin. Negatif yorumlara veya paralarını geri isteyen kullanıcılara dikkat edin. Ethereum’u göndermenin geri döndürülemez olduğunu ve herhangi bir yerde işlem görmeyen bir belirteç aldıktan sonra bu sıfır değerli varlığa takılıp kalmadığınızı unutmayın.

KYC ICO’ları tercih et

Kimliğinizin kanıtlanması bir güçlük olabilir, ancak bir müşteri bilgisine (KYC) sahip prosedürü seçmek daha iyidir. Bu şekilde, yalnızca resmi hesap adınız altında belirteçleri satın alacağınızı bileceksiniz.

Neyse ki, adres sadece kişisel mesajlar veya posta listeleri vasıtasıyla dağıtıldı.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.