Hangi Coin Bitcoin'den Fazla Kullanılıyor ? | KoinTimes

Hangi Coin Bitcoin’den Fazla Kullanılıyor ?

  • Ripple’in  stratejisti olan Cory Johnson, XRP’nin bitcoin’den daha fazla kullanıldığını iddia ediyor.
  • Johnson, Bitcoin ağının “zayıf” teknolojiyi kullandığını ve XRP’nin üstün teknoloji kullanılarak inşa edildiğini düşünüyor.

Ripple  stratejisti Cory Johnson , yakın zamanda Bitcoin ağının “bazı gerçek teknolojik kısıtlamalara” sahip olduğunu iddia etti   “saat başına kaç işlem yapabileceğini” söylüyor… ] yaklaşık dakika başına. ”

Johnson, [bitcoin] madenciliği etrafında ciddi kısıtlamalar ve madenciliğin gittikçe daha pahalı hale geldiğini ve gücü nasıl tüketdiğini … ve aynı zamanda madencilere [etkisiz bir şekilde dağıttığını] … şu anda tüm bitcoinin % 80’inin olduğunu ekledi Çin’de çıkarılıyor. ”

Bitcoin Madencilerinde Çok Fazla Güç Var

Bir Bloomberg medya editörü olan Johnson, ayrıca şunları söyledi: “Çinli madencilerin Bitcoin ağında sahip oldukları muazzam miktarda güç var. Bunun, kim olduğunu bilen bitcoin tasarımcısı tarafından istenmediğini düşünüyorum. [Ama] başka teknolojiler var. Şirketim [Ripple Labs] XRP etrafında teknoloji geliştirmeyi seçti. ”

Johnson devam etti:

XRP’nin madenciliği yoktur. XRP, saniyede 1500 işlem gerçekleştirir. Şirketim [Ripple Labs] dünyanın her yerinden finans alanında 150’den fazla müşteriye sahip. [Bunlar büyük] bankalar [ve] havale şirketleri. Birçoğu XRP kullanıyor, [hepsi] olmasa da. [Jeton], maliyetleri 400 baz puandan 40 baz puan düşürmek için sınırlar arası işlemler yapmak için kullanılıyor. Ve 4 gün ila iki dakika arası.

                                                                                   Cory Johnson

“Kötü Teknoloji” Kullanılarak Oluşturulan Bitcoin

Johnson’a göre, işlem işlem süreleri sadece dijital para birimleri kullanılarak günlerden dakikalara veya saniyelere indirilebiliyor. Ancak, New York Üniversitesi mezunu, Bitcoin ağının “zayıf teknoloji” üzerine kurulu olduğu için çok sayıda işlemi yapamayacağını düşünüyor .

Johnson, bitcoin ( BTC ) değerinin ne olabileceğini bilmediğini kabul etmesine rağmen , şunları söylüyor:

Temel kullanım durumlarını gösteren dijital varlıklar… sadece göstermekle kalmaz, aynı zamanda temel bir değer geliştireceğini gösterir. Bu değerin ne olduğunu, [kendimizi] anlamaya çalışmak zorundayız. Ama bence Bitcoin çok iyi çalışmıyor ve [Ripple, şirket, uzun zaman önce] bunu başardı. Yani, [bitcoin iyi performans göstermiyor] diye şaşırmadım.

                                                         Cory Johnson

XRP’nin Piyasa Değeri 106 Milyar Dolardan 16 Milyar Dolara Düştü

XRP , Ripple Labs tarafından geliştirilen kripto para, performans gösteren Johnson belirteç bu yıl % 100’ün üzerinde yukarı aslında dikkat çekti. Ayrıca XRP’nin şu anda BTC’den daha fazla kullanıldığını iddia etti.

Ancak, XRP’nin fiyatı aslında yılın başından beri önemli ölçüde azaldı. 3 Ocak’ta, XRP 2,75 dolar civarında işlem görüyordu ve piyasa değeri 106 milyar doları geçti. Şu anda XRP, CryptoCompare verilerine göre yaklaşık 0,4060 dolar seviyesinde işlem görüyor ve piyasa değeri yaklaşık 16 milyar dolar seviyesine düştü.

XRP Kullanmak İsteyenler

Bununla birlikte, kripto para birimlerinin mevcut piyasa fiyatlarının, ne kadar iyi performans gösterebileceklerini ve yatırımcıların ve tüccarların uzun vadeli potansiyellerinde ne kadar güvenebileceğini değerlendirmenin en iyi yolu olmayabileceğine dikkat edilmelidir.

1,8 milyondan fazla kullanıcısı olan sıfır komisyonlu bir kripto ve fiat döviz ticareti platformu olan Wirex, Twitter üzerinden bir anket gerçekleştirerek hangi kripto para birimini sordu: Bitcoin (BTC), litecoin (LTC), ethereum (ETH) ya da takipçilerinin tercih ettiği  (XRP).

Özellikle% 81’i günlük alımlarda XRP kullanmayı tercih edeceklerini ve sadece% 10’unun BTC’yi kullanacaklarını söyledi.

Comments (No)

Leave a Reply