Hafta sonu Bitcoin Hesabının Olduğu Para Yatırma ve Bitcoin Satın Alma

Hafta sonu Bitcoin Hesabının Olduğu Para Yatırma ve Bitcoin Satın Alma

Birçok bitcoin yatırımcısı hafta içi mesai saatlerinde rahatlıkla Türkiye’de bulunan bitcoin hesaplarına banka hesabından para yatırarak bitcoin alım işlemi yapabilmektedir. Fakat kripto para borsası oldukça hareketli olduğundan ve ani yukarı – aşağı iniş çıkışları bulunduğundan dolayı yatırımcılar zaman zaman da hafta sonu alım – satım işlemi yapmak isteyebilmektedir. Bu aşamada yatırımcının banka hesabını bitcoin hesabının bulunduğu Türkiye borsasının hesabı ile aynı banka değilse hafta sonu EFT işlemi gerçekleşmediğinden para yatırma ve alım işlemi yapamamakta, bu nedenle fırsatları değerlendirememektedir.

Hafta sonu Türkiye borsalarında bulunan hesaplarına bankadan para yatırma işleminde sorun yaşayan yatırımcılar için bu yazımızda bilgilendirmeler yapılacak ve böylece bu konuda mağduriyetlerin nasıl çözüleceğinden bahsedeceğiz. Öncelikle bilinmesi gerekir ki akıllı yatırımcı her zaman için kenarında bir miktar nakit parayı hesabında ani düşüşlere karşı bulundurarak, beklenmedik bir bitcoin fiyat düşüşünde alımlara karşı hazırlıklı olur. Diğer durumlar da ise yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Hafta Sonu Türkiye Bitcoin Borsalarına Para Yatırma

Ülkemizde bulunan kripto para borsalarının bankalarla anlaşmalarına göre farklı farklı hesapları bulunmakta ve kullanıcılarına bitcoin alımı yapabilmeleri için paraları belirtilen hesaplara gönderilmesi istenmektedir. Bu nedenle hesabınızın bulunduğu kripto para borsalarının hangi bankalarda hesabı olduğunu bilmeniz haftasonu mağdur olmamanız açısından size oldukça fayda sağlayacaktır. Ayrıca Türkiye’de ki farklı bitcoin borsalarında hesabınızın olması da size para yatırma ve transfer işlemlerinizde kolaylık sağlayacaktır. Çünkü kendi banka hesabınızın aynı olduğu bir kripto para borsası hesabına hafta sonu havale ederek dilediğiniz parayı yatırabilir böylece fırsatları kolayca değerlendirebilirsiniz. Hafta sonu eft yapılamayacağı için bu yöntem birçok yatırımcı tarafından tercih edilmekte ve alım satım işlemleri bu şekilde yürütülmektedir. Yine son olarak kredi kartı ile bitcoin satın alma işlemi de yapabilirsiniz. Fakat bu işlem sırasında komisyon ve kesinti ücretlerini dikkatlice okumanız, kar yapacağım derken zarar etmemeniz gerekir. Genel olarak bitcoin alımları kredi kartı ile yapıldığında kesinti ücretleri fazla olduğu için yatırımcılar tarafından tercih edilmemektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın