Güney Kore, İlk Madeni Para Teklif Faaliyetini Yasakladı

İlk madeni para teklifleri dünyanın dört bir yanındaki büyük bir konudur. Finansal kurumlar ve hükümetler bu kavramı nazikçe almadı. Güney Kore’de, mevcut rejim, ICO’ların tamamen yasaklanması konusu konuşuluyor. Bu karar, Çin’in bu konudaki liderliğini izlemesi nedeniyle tamamen şaşırtıcı değil. Şirketler,  ICO yapıları yoluyla para toplamaya artık izin verilmiyor.

Güney Kore, ve konusunda ilginç bir ülke. Orada faaliyet gösteren dünyanın en büyük borsaları mevcuttur. Buna rağmen yerel mali düzenleyicinin başlangıçtaki madeni paralarla ilgilenmemesi coin yatırımcılarında endişe yaratıyor . Aslında, ülkeler ICO kavramını tamamen yasakladılar. Dünyadaki diğer ülkeler benzer bir yaklaşım sergilediği için yatırımcılar bu konuda çok şaşırmamalıdır.

Finansal Hizmetler Komisyonu, ilk madeni paraların teklif edilmesi konusunda çok endişeli . Dahası, sanal para ticaretinin daha sıkı denetlenmesi ve izlenmesi gerekiyor. Özellikle bu ikinci bölüm, şifreleme  paylaşma sektörü için bir bütün olarak önemli sonuçlar doğurabilir. Şimdilik, hiç kimse bu konuda nasıl şeyler oynayacağını kesinlikle bilmiyor. Belli sebeplerden ötürü ICO’ya artık izin verilmiyor biliyoruz.

Düzenleyiciye göre ICO’lar geç saatlerde daha popüler hale geliyor. Bu, biraz garip geliyor, zira bu günlerde Kore’nin ilk para tekliflerini çok az kişi biliyor. Mevcut plan ICO’lara katılan finansal kuruluşlara “sert cezalar” vermek. Gelecekte neler yapılacağı veya bu cezaların nasıl gerçekleşeceği belli değil.

Güney Kore , Çin’in şifreleme ICO’larına duyduğu tutumu beğeniyor. Aynı zamanda hem şaşırtıcı, hem de beklenmesi gerekiyor. Çin sert bir duruş sergiliyor ve süreçte kripto para  pazarlarını dikkatle manipüle ediyor. Güney Kore, görünüşte ICO’lardan kurtulmak ve Bitcoin’e dokunmak istemiyor. Yakın gelecekte Güney Kore’den ek düzenleme görebileceğimiz muhtemeldir.

kaynak:btcnews

Bir önceki yazımız olan Hindistan Kendi Kripto Parasını Mı Üretecek ? başlıklı makalemizde bitcoinlekazan, Blockhain ve hindistan hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply