Güney Koreli Kripto Para Borsalarının % 97’si İflasın Eşiğinde

Güney Koreli Kripto Para Borsalarının % 97'si İflasın Eşiğinde

Güney Koreli Kripto Para Borsalarının % 97’si İflasın Eşiğinde

Business Korea tarafından yapılan habere göre, Güney Kore‘nin ilk zamanlarda çok iyi gelişme sağlayan kripto para borsa ekonomisinin çarpıcı bir şekilde düşüş kaydettiği, Güney Koreli kripto borsalarının yaklaşık % 97’si iflas tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını belirtti.

Kore’nin en popüler  finans dergilerinden birinin hazırladığı rapora göre, ülkenin kripto para  borsalarından yalnızca beş veya altı tanesi dünya genelinde ilk 100’de yer alıyor ve bu nedenle çoğu hedefledikleri  ciroya ulaşmakta sorunlar yaşamaktadır.

Bu kadar çok borsa ile  mücadele olması gerçeği, Kore’de kripto para borsalarının  açılış sahnesi üzerinde olumsuz bir etki yaratmaya başlamasına neden olmaktadır. Kore’de yeni kripto para borsaları yerelden ziyade  daha çok globalleşmeyi  hedefliyorlar.

Binance, okex gibi kripto para borsalarıyla nasıl mücadele edileceği merak konusu. Çünkü yatırımcılar hacimleri en yüksek borsalarda trade yapmaktadır. Bu yüzden Binance kripto para borsası yatırımcılar tarafından en çok tercih edilen ve yatırım yapılan borsalarının başında gelmektedir.Bir çok ülkede temsilcileri bulunmaktadır. Koreli borsaların bu seviyelere gelmesi imkansız olmasa da  olması gerek çok yol olduğu açıkça görünmektedir.
Kaynak: cryptoglobe

Bir önceki yazımız olan Binance, “Venus” adlı Blockchain Projesini Başlattı başlıklı makalemizde binance, bitcoin ve venüs hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply