Grin Coin (GRIN) Nedir? En Kapsamlı Kılavuz

0

Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz bir çok coin var. Bu korona sürecinde insanların aslında borsaya yöneldiğini gösteren bir durum olarak görüyorum. Tabi bu durum kripto para birimlerine olan ilgiyi arttırdı ve bunun yanı sıra diğer kripto para birimleri de yatırım miktarını böylelikle arttırmış oldu.

Bu içeriğimiz de Grin coin nedir? hakkında biraz konuşacağız dilerseniz Grin Coin nedir? Nasıl başladılar ve şuanda ne yapıyorlar kısaca bahsedelim. Grin coin dünyanın bir çok yerindeki geliştiricileri ile üzerinde çalışılan ve 2019 yılında piyasaya sürülen bir MimbleWimble uygulamasıdır. Ki zaten bu coin’in görselinde emojinin gözleri ile açık bir şekilde vurgulanmıştır.

Grin coin‘in herhangi bir sınırlaması yok, ayrıca belirli bi adrese de sahip değil. Grin coin Whitepaper’ına baktığınız zaman “Grin hiçbir şirket, vakıf veya kişi tarafından kontrol edilmez.” ibaresini görebilirsiniz. Kripto para dağıtımı, saniyede 1 GRIN emisyonu ile piyasaya sürülmektedir ve şuan baktığınız zaman güncel fiyatının 3,08 TL olduğunu görebilirsiniz.

Grin Coin’in Tarihi

Grin, Kasım 2017’de test ağının piyasaya sürülmesiyle ilk canlı MimbleWimble projesi oldu. 15 Ocak 2019’da ise Grin ana ağda piyasaya sürüldü ve blockchain ile halka arz edildi. GRIN madalyonun piyasaya sürülmesinden bu yana çalkantılı bir fiyat geçmişi vardır. Grin blockchain, ağ uygulamaları oluşturmak için kullanıldığında hızı ve ölçeklenebilirliği sağlamak amacıyla Rust dili kullanılarak programlanmıştır.

Grin her ne kadar popüler olsa da piyasadaki diğer rakiplerinin çok olması büyük bir olumsuz etki yaratıyor. Dijital gizliliği ve yatırım anlamındaki çeşitlilikten dolayı bu coin için büyük bir geri dönüş beklemek mümkün değil, ancak kısa vadeli yatırımlar ile al – sat yapılabilir. Zaten konu bu kripto paranın teknolojisi ve yeni bir kripto para olarak baktığınız zaman oldukça iyi bir gidişatı var.

MimbleWimble Nedir?

MimbleWimble, 2016 yılında Tom Elvis Jedusor tarafından arz edilen ve bir süre sonra üzerinde revizyon yapılan Blockchain’in yükünü hafifletmek için yeni teknolojiler ile geliştirilen ve kullanıma sunulan bir protokoldür. MimbleWimble’in temel olarak 2 amacı vardır bunlardan biri gizlilik diğeri ise yukarıda da bahsettiğimiz gibi ölçeklenebilirlik.

Grin nedir? ve Grin teknolojisi hakkında kapsamlı bir şekilde hazırladığımız Grin coin kılavuzu bu kadardı. Yeni gelişmeler oldukça içeriğimizi güncelleyeceğiz. 2019 yılında çıkan yeni bir coin olduğu için Grin hakkında daha fazla ne yazık ki bilgi yer almıyor. Ancak, kesinlikle incelenmesi gereken yenilikçi bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.