Google Trendler’e Göre Bitcoin’e İlgi Artıyor

Fiyatlardaki keskin düşüşten sonra önemli bir toparlanmanın ardından, Bitcoin’deki kamu menfaati 4 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Google Eğilimler’e göre , bu dönemin en yüksek ilgi alanı bir hafta önce kaydedildi ve o zamandan bu yana trend normal seviyelerin üzerinde kaldı.

Google Trendler, istatistiklerini belirli bir kelimeyle ilgili aramaların sayısına dayandırır. 2017 yılında “Bitcoin Price” terimi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki “haberler” bölümünde en çok aranan terimlerden biriydi.

“Nasıl Yapılır?” Bölümünde beşinci en önemli arama olarak “Bitcoin Nasıl Satın Alınır?” Bölümüne yer verilmiştir. “Bitcoin nedir”, “what is” bölümünde ikinci önemli arama oldu.

Bitcoin’e en fazla ilgi gösteren ülkeler 100, 92 ve 78 puanla Nijerya, Gana ve Güney Afrika’dır. Referans olarak Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Birleşik Krallık’ın 33, 38 ve 36 puanları bulunmaktadır.

Google Eğilimler Gerçekten Bu Önemli mi?

Bu rakamlar önemlidir, çünkü halkın Bitcoin kullanımında ne kadar ilgi duyduğunu gösterirler. Bu durum şu anda yeni yatırımcıları çekmenin yüksek bir olasılık olduğunu göstermektedir.

Google eğilimleri ile Bitcoin fiyatlarının davranışı arasındaki ilişkiyi kurmayı amaçlayan bir teoriye göre, bu ikisi arasındaki bağlantı doğrudan doğruya orantılıdır , bu nedenle fiyatlardaki bir artış, toplumda nedenleri, güncellemeleri, fikirleri aramak için bir uyaran oluşturur ve Bu eğilim ile ilgili çeşitli yönleri. Bu da, haber ve aramaları değerlendirmek için yeni insanları çekiyor ve yeni kullanıcıların kripto para kazanma konusundaki ilgilerini artırıyor.

Bu örneği göstermek için Yale Üniversitesi tarafından yapılan bir çalışma , bitcoin ile ilgili aramalardaki eğilimlerin genellikle fiyat davranışında benzer getirilere yol açtığını belirtmektedir.

“Kripto para birimini etkileyen ikinci faktör, yatırımcı ilgisinin ölçüsüdür. Aşağıdakileri sorduk: Eğer Google aramada veya Twitter’da okuduğumuz kripto para birimlerinin anormal derecede yüksek sayıda sayısı varsa, bunların getirileri yükselecek mi? Onlar yapacaklar. Aynı zamanda, “Bitcoin hack” arama ifadesinin kullanımındaki artış gibi negatif yatırımcı ilgisinin kripto para birimleri için negatif getiri sağlayacağını gördük. ”

Bununla birlikte, diğer çalışmalar , bir ilişki olsa da, aramalardaki artışların fiyatlarda artışa neden olmadığını tespit etmiştir:

“Korelasyon nedensellik değildir. Bu nedenle, Google’da daha fazla “Bitcoin” araması yaptığımız anlamına gelmez, Bitcoin fiyatı o kadar yüksek olur. Hem Bitcoin fiyatlarını hem de Google Trend Puanlarını etkileyen başka bir şey olabilir. Örneğin, Bitcoin fiyatı büyük bir dönüm noktası olarak kabul edilen 10.000 USD’ye ulaşırsa, o haberin kendisi daha fazla insanı ‘Bitcoin’ araması yapabilir. Ya da, büyük bir ülke veya şirket Bitcoin’i onaylamış veya onaylamamışsa, o zaman bu haberler pek çok kişinin Google’da ‘Bitcoin’ araması yapmasını ve daha fazla kişinin fiyatı artırabilecek veya azaltabilecek Bitcoin almasını veya satmasını sağlayacaktır.

Olumlu reaksiyonlar

Günün sonunda, takdir sadece özneldir. Bununla birlikte, bu yükseliş çizgisinin toplumdaki küçük bir kıvılcımı ateşlediği ya da tüccarların ve avcıların ekosisteme daha fazla dahil olmalarını cesaretlendirmesi kaçınılmazdır.

Bazı kullanıcılar aramalardaki bu artışa olumlu tepki gösterdi. EToro’nun alkışlanan analisti Mati Greenspan tweetledi

Tom Lee, bu davranışın kendisine “ilginç” olduğunu söyledi.

İLGİLİ:  Blockchain Tabanlı Formula 1 Oyunu Geliyor

Yorum Yok

Cevap bırakın