Google “Bitcoin Nedir” Verileri Açıklandı ?

Bundan yaklaşık bir yıl kadar önce “” ifadesinin dünyaca ünlü arama motoru üzerindeki aranma oranı, Amerikan başkanı Donald Trump’ı geride bırakmıştı. Yeni bir yıla adım atmaya hazırlanırken 2018 yılı boyunca kaydedilen arama verilerinden oluşan bir analizi kullanıcılarıyla paylaştı. Bu analize göre “ nedir” anlamına gelen “What is ” ifadesi ABD’de yılın en çok sorulan soruları arasında yer aldı.

Henüz yeni bir varlık sınıfı olan Bitcoin her geçen gün daha fazla kullanıcıya adını duyurmaya devam ediyor. Trilyonlarca dolarlık küresel finans sisteminde henüz küçük bir yer kaplayan Bitcoin geçtiğimiz yıl birçok kategoride Google trendlerine girmeyi başarmıştı. Ancak sene boyunca piyasasını etkisi altına alan ayı sezonu fiyatların düşmesine neden olunca BTC’nin popülaritesi de azaldı. Görünüşe bakılırsa ayı piyasasına rağmen Bitcoin ismi, en azından ABD sınırlarında, Google sıralamasında yer almayı başardı.

ABD’deki kullanıcıların Google’a sene boyunca en çok sorduğu sorular listesinde lider olmayı başaran “Bitcoin nedir?” sorusunu ilginç sorular takip ediyor. Listede eski başkan Barack Obama’nın idari bir politikasına yönelik sorulan “DACA nedir?” sorusu da yer alıyor.

Google tarafından yayımlanan bu veriler Bitcoin’in sene boyunca düşen fiyatlara rağmen halen popülaritesini koruduğunu gözler önüne seriyor. Bitcoin fiyatında görülen büyük düşüşün onu bazı ana akım medya unsurlarında daha popüler hale getirdiği de konuşulan konular arasında.

Bir önceki yazımız olan Çin'den Bir Yasak Daha ! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok

Cevap bırakın